Kisanje cele repe

kamen  

član od: 28.9.2013

sporočila: 3

27. nov 2013 15:25

Kisanje repe v tropinah opravljam že več kot 20 let.  Bo kar držalo ,da ocetne potrebujejo kisik.

Zato pa ne zapiramo neprodušno soda v katerem se kisa.



kamen

Sporočilo je spremenil(a) kamen dne 27.nov 2013 20:06

rina1234  

član od: 31.12.2011

sporočila: 86

5. okt 2015 20:40

Pozdravljeni ,

zanima me kisanje cele repe v tropinah, sicer je bilo veliko tega že napisanega, ampak bolj na "hitro". Če bi bil kdo tako prijazen,da bi malo bolj natančno opisal ta postopek.

Mi bi letos prvič sami dali kisat repo v tropine. Sedaj so tropine v zaprtem sodu, dolili smo vodo in se sliši pa tudi vidi,kako "prasketajo" or. fermentirajo. To se dogaja cca. 1 teden in mislim, da se fermencacija počasi bliža koncu. Kaj pa potem......

Hvala pa lep pozdrav iz Obale.

 

rina1234

marija4  

član od: 12.12.2019

sporočila: 1

16. dec 2019 19:44

Repa se lahko kisa cela. Operite jo, potem jo odrežete zgoraj in spodaj, da sta ploskvi ravni, potem jo naložite v vedro "plastično kanglo", zalijte (na 1liter dajte 1 dl kisa za vlaganje), da je repa pokrita, pokrijte s pokrovom in postavite na nepregorko mesto. Čez tri tedne bo kisla, potem jo olupite in ribate po potrebi - marca bo še ista, samo bolj kisla.

Recept je preverjen - tako delam že leta in nikoli se ni pokvarila.

marija4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti