Koliko časa se pečejo sladice iz polovice/četrtine količin

galactica2001  

član od: 7.12.2011

sporočila: 8

tema odprta - 24. okt 2013 19:00 | ogledi: 3.109 | odgovori: 4

Opravičujem se, če je ta tema že bila na forumu - sem iskala, pa iskalnik ni nič našel.

Zanima me, ali in za koliko je treba zmanjšati čas pečenja, če uporabite manjše količine. Recimo, da hočete narediti gibanico za 2 v manjšem modelu, tako da je enako visoka kot običajna. Ali je treba sploh skrajšati čas pečenja ali ne?

Najlepsa hvala!!! 

galactica2001

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. okt 2013 20:29

Načeloma ti ni potrebno skrajšati čas pečenja. Pozorna pa moraš biti na pekač in kako se obnaša pečica. Moja naprimer močno zapeče na eni strani in tudi običajne temperature moram znižat. V manjšem pekaču se to še bolj odraža.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Prah  

član od: 1.2.2009

sporočila: 11

25. okt 2013 9:27

Odvisno od tega, kaj pečeš :) Za gibanico ti ne znam pomagat, ker je nisem še nikoli pekla, vedno pa skrajšam čas pečenja za polovične količine biskvita - ponavadi tam nekje na dveh tretjini, včasih malo dlje. Seveda pa je odvisno tudi od pečice. Če si navajena na pečico in recept, začni tam nekje na polovici peke malo gledat, kako stvar napreduje.

Prah

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

25. okt 2013 10:01

Če so količine manjše, je potem tudi npr. pekač manjši (višina testa pa naj bi ostala ista), tako da bi načeloma čas ostal skoraj isti? Ampak spet verjetno od jedi, ki jo pripravljaš. 

vanilia

galactica2001  

član od: 7.12.2011

sporočila: 8

26. okt 2013 8:10

Najlepsa hvala za nasvete! Bom poizkusila in potem porocam, kako bo slo.

galactica2001

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti