Iščem recept za kokosove kroglice

desperate housewive  

član od: 14.6.2009

sporočila: 26

tema odprta - 24. okt 2013 11:18 | ogledi: 6.236 | odgovori: 11

Zdravo!

 

V mehiški restavraciji sem že nekajkrat jedla za sladico kokosove kroglice, sedaj pa brez uspeha iščem recept zanje. Te kroglice niso klasične kokosove kroglice-brez peke, ampak so tople, sklepam da ocvrte. V kroglici je fina krema okrog pa mislim da je plast mogoče celo zmletega piškota z maslom. Postrežejo jih s smetano in sladoledom. Ima kdo kakšen predlog/namig kako jih pripraviti?

 

desperate housewive

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. okt 2013 10:05

Zveni zapleteno

Lopatka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. okt 2013 19:59

Kaj pa, če poskusiš v google vtipkati "Mexican coconut balls"? In potem malce pogledaš, če ti kak recept ustreza?

Loni Makaroni

desperate housewive  

član od: 14.6.2009

sporočila: 26

27. okt 2013 13:33

Sem preiskala že veeeeeliko strani, ampak brez uspeha :( Zato sem upala, da mi bo kdo tukaj lahko pomaga :)

desperate housewive

desperate housewive  

član od: 14.6.2009

sporočila: 26

29. okt 2013 8:57

Hej!

Ne, ni noben izmed teh receptov :( ja res mi je všeč ta sladica, ampak se mi nažalost niti sanja ne, kaj bi lahko bila tista fila notr zato tavam v temi in upam na  čudež:) zadnjič, ko sem bila tam jih je natakarica poimenovala mehiške kroglice ampak tudi s tem iskanjem nisem mela sreče ;) Bom še mal počakala potem pa začela eksperimentirat...

desperate housewive

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

29. okt 2013 9:11

Sicer pa sploh ni rečeno, da se v original receptu tako imenujejo. In je potem to kot iskanje igle v senu.

Če odkriješ recepturo, podobno tisti, pa jo lahko tu deliš z nami :)

anka

desperate housewive  

član od: 14.6.2009

sporočila: 26

3. nov 2013 15:26

Anka definitivno, če mi uspe...  

desperate housewive

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. nov 2013 15:42

Ker danes (skoraj) vsi hodimo naokoli s kamerami, naredi enkrat sliko. In to "close-up" , ne vsega, kar je na mizi. :) Najprej cele kroglice, potem jo prereži na pol, da vidimo, kako to izgleda. Mogoče se bo kateri posvetilo, kako bi to naredila.

Kot kokosove kroglice sem si najprej predstavljala take, ki so povaljane v kokos.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 03.nov 2013 15:44

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2013 18:50

Ampak, por dios,..... večkrat v mehiški restavraciji nekdo poje sladico, ki mu/ji je všeč in nekako ne sestavi tistega nujnega teksta, ki se reče: Joj, kako je pa to dobor, pohvale kuharju, a lahko vprašam, kdo to dela in kako se to naredi? In na te magične besede po navdi povedo. Vsaj nekaj. Plus v vseh lj. gostilnah te čisto lepo spustijo do kuharja, slaščičarja, da osebno kaj pohvalimo - in tam se dobi recept.  Ki se ga seveda nikoli ne bo snelo do konca in sladica bo v  gostilni vedno boljša kot doma, ampak vsaj nekaj bo. Resno, ljudje, dajte včasih malo prešaltat na običajno komunikacijo, ki je obstajala pred digitalno ero, ko smo se še one-on-one pogovarjali. Ker ta tehnika je še vedno nepremagljiva.

 

P.S.

Če pa odpove klasična komunikacijska tehnika, bi pa jaz iskala med naslednjim
"empanadas fritas con la crema de coco"
"empanadas criollas dulces fritas"


Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 03.nov 2013 19:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti