Suha lazanja

spelaspela  

član od: 23.10.2013

sporočila: 1

tema odprta - 23. okt 2013 19:46 | ogledi: 5.012 | odgovori: 9

Zdravo vsem, sicer nisem "zvežbana" kuharica, zadnja leta ko živim na svojem pa rada kaj skuham in spečem. Parkrat sem naredila lazanjo, ki je bila božanskega okusa, vendar pa se mi naslednji dan ful posuši oziroma ni več tako sočna. In to je isto suha, če jo pustim v pečici ali pa pokrijem s folijo in dam v hladilnik. - pa jo potem naslednji dan pogrejem, ampak ni isto kot prvi dan :/ Prosim gospodinje in kuharske mojstre, če mi svetujete, kako lahko to popravim oziroma izboljšam. Veliko okusnih trenutkov želim, Špela

spelaspela

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

23. okt 2013 20:17

Veš Spelaspela,testenine so ena taka čudna pravca ,če jih ne takoj poješ,pojedo one tekočino.Šalo na stran,ma tako je.Testenine tudi po kuhanju še vedno vsrkavajo tekočino.Tudi če ti zaviješ v folijo,bodo še vedno vsrkavale tekočino,zato se suši jed,pa naj bo to lazanja ali pa krožnik pašte z golažem.Enako je z rižotami,ko serviramo je krasna sočna rižota..drugi dan pa suha.V tem primeru ti svetujem,da si malo mesne omake prihraniš posebej v lončku in drugi dan segreješ v mikrovalovni lazanjo in zraven še par žlic omake,ali pa jo poliješ preko lazanje.Uživaj v kuhanju,pa še kaj se javi...

Vrtejbenka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

23. okt 2013 20:38

Ravno danes sem prepričevala mix špagetov z bolonjsko v eni posodi (ostanek od včeraj), da ne bi bil čisto izsušen in v enem kosu v obliki "torte" po modelu iz kastrole...ja no, počasno segrevanje pa podlivanje z vodo po kapljicah, pa malo paradižnikove mezge in smo se nekak uspeli zmenit Druge ti ni spela, kakor da zadevo malo zalivaš/dodajaš prihranjeno omako, ampak polahko, ker če ne imaš vročo trdno/suho snov, ki plava v vodi/omaki. Je treba počasi.

Viva Meier

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

23. okt 2013 21:34

Aj Špela - lazanja se kuha samo za en dan in to je to. Pogreta pašta je eno revše od kosila.

Čarli08

spelaspela  

član od: 23.10.2013

sporočila: 1

23. okt 2013 21:42

Okej pol pa kul! Sm že mislna, da sm ga kej zasrala :P Ful hvala vsem! Drugač bom pa kmalu objavila še kakšno vprašanje o kakšnih klobasah, zelju, mineštrah ipd. zdej se bom teh jedi lotila - ki so enako sočne tudi po parih dnevih :P Fejst bodite in še enkrat hvala! ;)

spelaspela

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. okt 2013 7:36

Čarli08 je napisal/a:

Pogreta pašta je eno revše od kosila.



Čarli08

 


Ajajaj, to pa ne bo držalo!

Da  pogreta pašta ni dobra sem pred mnogimi leti  tudi sama mislila in kuhala  samo toliko, kot je bilo treba za en obrok.

Potem sem pas slišala od mnogih, ( Italijanov, in ti se na pašto spoznajo), da je pogreta pašta, predvsem peresniki in podobno, naslednji dan še boljša.

In sem poskusila. Preden se pašto pogreje, se doda le žlico raguja, masla, olja, včasih tudi druge dodatke kot malo olja s pocvrtim česnom in drobtinami...odvisno od omake torej.

Provare per credere!

 

 

lp Lučka

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

24. okt 2013 8:17

Meni so pogrete testenine (sploh lazanja) še boljše. Tudi hladne obožujem. Jih ponavadi načrtno pripravim več, da jih še kaj ostane. Je pa res, da vedno naredim bolj "omakaste" , tako da jih tudi pred ogrevanjem le redko "zalijem".

roža

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. okt 2013 14:48

Meni je pa tista, po vašem "suha" meni pa super, lazanja drugi dan še boljša, ker se testenine fajn prepojijo z omako in je vse skupaj mmmm... dobro tudi hladno.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. okt 2013 20:22

Kadarkoli mi ostane lazanja ali musuka ji pri segrevanju dodam malo tekočine, pomaga že voda, najbolj pa juha. Nikoli je ne segrevam brez tekočine.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. okt 2013 13:59

Ne vem, ali naredim tako mokor lazanjo (meni se seveda zdi čisto normalna), ampak ko jo segrevam, ji nikoli ne prilivam tekočine, pa nam je vsem čisto všeč. Tudi makarone pogrevamo skupaj z omako, tiste malo zalijem z vodo, pa je. Je pa odvisno od testenin, tiste, ki se že tako bolj razkuhajo, so potem pocaste, druge pa so ok.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti