Potovanje v maroko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. okt 2013 15:21

Na potovanjih imam vedno s sabo nekaj gotovine, sicer pa digujem sproti na bankomatu, z maestro kartico seveda (moja banka ne računa provizije za prve tri dvige). Če je šlo na tesno ( običajno tam, kjer pos terminali velikokrat ne delajo, pa zato plačuješ z gotovino namesto s kreditno) , smo pa že tudi s kreditno dvigovali gotovino, pač odmisliš tisto povizijo.

Nikoli pa ne preračunavam menjalnih tečajev in ne delam primerjav, ker pri takih zneskih, kot jih mi porabimo na poti,  nisem prepričana, da bi bilo smiselno. Da se pa po vrnitvi s poti sekiram zaradi evra in pol razlike, ker sem dvignila denar dan prej kot se je menjal tečaj, mi pa na kraj pameti ne pade (poznam namreč tudi take modele in potem naredijo cel cirkus, ker je s kreditno nekaj kupil dna prezgodaj ali prepozno in se sekira zaradi spremenjenega tečaja - ljubi sveti bog, s čem se eni zaposlujejo ...) ...

mamamia

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. okt 2013 14:16

Ognjič je napisal/a:

Dolores, meni se zdi, da je nekoč lidka pisala, da obožuje Maroko (torej bi sklepala, da gre večkrat tja), pa ji morda na zs pišeš oz. se kako drugače znajdeš, ker je videt, da že dolgo ni bila na tem portalu.



Ognjič

 

Mislim da se je Lidka te dni ravnokar vrnila domov :)

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. okt 2013 17:47

Sem ji napisala sporočilo, pa ne odgovarja. Zdaj sem pa že malo nervozna, spakirala sem že, odhajam jutri dopoldne, upam, da nisem kaj bistvenega pozabila, fotoaparat gre vsekakor z mano.

Dolores

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

19. okt 2013 19:43

Glavno je, da imaš osebni dokument pa bančno kartico. Ostalo lahko brez problema nabaviš tam. :)

Margot

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

19. okt 2013 21:00

Hmm, zdajle mi kapnilo, kar utegne manj vešče presenetiti - da je lahko v puščavi ponoči hudo hladno napram drugim delom. Tako da kakšen dolgi rokav lahko zelo, zelo prav pride. Pa tudi na avtobusih, ki imajo bodisi klime narihtane do maximuma ali pa kako fuč okno, skratka pihanje tako in drugačno. 

Viva Meier

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

31. okt 2013 9:22

Tudi ob pomoči vaših nasvetov je potovanje minilo brez večjih posebnosti, videli smo deželo z obeh plati, na eni strani palače, na drugi skrajna revščina berberskih vasi, kjer je sicer povsod videti satelitske antene, ženske pa še vedno perejo perilo na potoku, kljub tem, da naselja imajo vodovod in elektriko. Povsem drug svet, z vso eksotiko in lepoto tržnic, kjer lahko dodobra natreniraš svojo sposobnost barantanja. Kupila sem arganovo olje, naravna mila, dišave, začimbe, mikala me je posoda za tajine, pa me je transport posode, precej nerodne oblike odvrnil od tega. Hrana zdrava, tako po sestavi kot po načinu kuhanja, z veliko zelenjave, brez svinjine, rahlo pikantna in zelo aromatična, da o sladicah ne govorim, še dobro, da dopust ne traja, sicer bi okušanje lokalnih posebnosti znalo pustiti znatne posledice))).

Dolores

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. nov 2013 19:48

Aja, pa odkrila sem nigello - black cumin ali po slovensko kumin in ugotovila, da nima nobene zveze z meni poznano kumino)))

Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. nov 2013 20:21

Ja, kumin se veliko uporablja v arabski kuhinji, in latinskoameriških tudi. Pri nas doma lahko zmanjka soli in sladkorja, tudi kruha, ne sme pa zmanjkati kumina, ingverja in koriandra 

mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. nov 2013 20:35

Jaz sem kumin kupila v zdravstvene namene, kulinarično plat moram pa še raziskati. No, s koriandrom si tudi še nisva na ti, ingver pa kar pogosto uporabljam.

Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. nov 2013 20:57

Kaj pa kakšno začimbno mešanico, si prinesla' Vsaj hariso? Pa za piščanca imajo zanimive mešanice, jo pač po okusu še malo dopolniš. 

Poskusi črb fižol s kuminom in česnom, zelo dobro. Pa čičerika, leča vse stročnice se lepo kombinirajo s kuminom.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti