Sladice za celiakaše in sladkorne bolnike

tija24  

član od: 18.3.2010

sporočila: 1

tema odprta - 11. okt 2013 11:58 | ogledi: 7.920 | odgovori: 10

Pozdravljeni

Malo sem prelistavala to stran in ugotovila da vsaj jaz ne najdem nič kaj podobnega temu kar bi sama potrebovala.Namreč imam 4 letno hči ki je sladkorna bolnica in obenem ima še celiakijo.Glede hrane se seveda prilagajamo njej in se trudimo da je čim manj prikrajšana za stvari ki jih ima rada.Se mi pa pogosto zgodi da sem v temi glede slaščic ki jih tudi naša punčka obožuje tako kot vsak otrok.Zato sem se odločila da poprosim za pomoč saj se mi zdi da o tem ni kaj veliko napisanega.Vesela bom vsakega recepta in ga bom z veseljem udejanila da našo deklico vsaj malce razveselim z kakšno dobro sladico.Hvala.

tija24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. okt 2013 13:40

Ali poleg stevie lahko uživa druge oblike sladkorja in katere?

tulka

tija24  

član od: 18.3.2010

sporočila: 1

11. okt 2013 13:52

Stevia,agavin sirup,javorjev sirup...naravna sladila

tija24

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. okt 2013 15:29

če lahko je javorov sirup, potem lahko tudi navadni sladkor, saj sta oba pretežno saharoza.

Sonja

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

11. okt 2013 15:49

Tukaj sem našla nekaj receptov: http://www.celiac.com/categories/Gluten%252dFree-Re

Je 6 glavnih kategorij, znotraj katerih je veliko receptov! Sladkor pa seveda zamenjša z ustreznimi sladili. Upam, da ti pride kaj v pomoč.. 

vanilia

tA_mLadA  

član od: 22.12.2004

sporočila: 5

11. okt 2013 17:11

Sama imam hčerko, ki ne sme glutena in imam ravno tako veliko težav pri pripravi brezglutenskih obrokov in slaščic. Večino receptov sem našla na tujih straneh. Meni osebno najboljša spletna stran je Gluten-free goddes : http://glutenfreegoddess.blogspot.com/ , ki je v bistvu blog neke ženske, napisan zelo podrobno in povsod piše kaj lahko nadomestiš s čim drugim.

tA_mLadA

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

11. okt 2013 17:16

Tija24, ko je nas doletela celiakija, sem se podobno počutila v zagati. Res je pri vas ovira še diabetes. No jaz sem si prišla sčasoma gor, da ne rabim nobenih novih receptov. Sladice, ki so nam všeč, sem enostavno predelala v brezglutensko varianto tako, da sem samo zamenjala surovine. Ker si praktično vse moke meljem doma (se splača nabaviti mlinček), nadomestim navadno moko z mešanico riževe in prosene moke ter malo ksantana za vezivo. Lahko bi pa tudi uporabila Scharovo moko. Zna biti, da se prvič ne posreči čisto, z malo potrpljenja se pa da tudi zavitke, bureke, odlične torte ...praktično skoraj vse narediti.

robida

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

11. okt 2013 19:49

Tija, jaz imam tudi obe zadevi. Jem presne sladice- tudi na kulslo je že kar nekaj receptov, "čokolado" iz avokada&par žlic surovega kakava+malo naravnega sladila, eventuelno + banana -mljac. Srečno!

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

11. okt 2013 23:49

Robida je napisal/a:

Tija24, ko je nas doletela celiakija, sem se podobno počutila v zagati. Res je pri vas ovira še diabetes. No jaz sem si prišla sčasoma gor, da ne rabim nobenih novih receptov. Sladice, ki so nam všeč, sem enostavno predelala v brezglutensko varianto tako, da sem samo zamenjala surovine.

robida

 

Se kar podpišem pod tole. Prvikrat mogoče ne rata, potem se počasi navadiš in si prilagodiš. Jaz se recimo še nisem lotila brezglutenskega bureka, štruklje sem že, vendar testo še ni tisto pravo, isto štrudelj. Po štirih letih je brezglutenska kuhinja še vedno izziv - ko se mi da, poskušam kaj novega, ko sem bolj lena, naredim preizkušene stvari.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti