Breskvice; zakaj so tako mehke?

tjasa7  

član od: 15.1.2009

sporočila: 71

tema odprta - 9. okt 2013 18:56 | ogledi: 5.223 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Zanima me zakaj so moje breskvice tako mehke. Drugače so res lepe na pogled, se ne drobijo in ne pokajo vendar so tudi, ko jih cel dan pustim, da odstojijo, še vedno mehke.  Delam jih po tem receptu : http://www.kulinarika.net/recepti/11682/sladice/breskvi. Bi jih morala peči več časa? Je mogoče, da so takšne zato, ker jih preveč izdolbem in potem "testo" vsrka vso vlago iz nadeva?   Nam so boljše, če je v njih veliko nadeva, zato me zanima, če ima kdo rešitev. V vodo z barvo jih pomočim za polovico sekunde.... kolikor hitro je mogoče, zato to najbrž ni krivo. V beljak jih ne valjam, v mleko pa jih tudi ne močim.

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala vam in lep pozdrav, tjaša

 

tjasa7

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. okt 2013 19:03

Testo vsrka vlago iz nadeva, pa pri barvanju se seveda tudi namočijo. Pri nas imamo radi bolj sočne, tako da jih potem od zunaj nič ne barvam in tudi v sladkorju jih ne valjam, saj so že same po sebi dovolj sladke. Predpostavljam, da bi se čez čas vseeno zmehčale že zaradi nadeva - ampak vem pa ne, ker tega "čez čas" nikoli ne dočakajo.

Sonja

tjasa7  

član od: 15.1.2009

sporočila: 71

9. okt 2013 19:12

Kaj pa če bi dala manj mleka v nadev? Ker jih ne bom pekla zase morajo biti lepe, tako, da ne pride v poštev. da jih ne bi pobarvala.

tjasa7

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. okt 2013 19:29

Manj vlažen bo nadev, manj se bo navlažilo testo; vendar pa moraš najti en pameten kompromis med okusom in lepoto. Jaz v nadev ne dajem mleka, pač pa ga naredim iz orehov, izdolbene mase, pomarančnega soka z rumom, dam pa tudi kako žlicoi marelične marmelade (zelo dobro paše k orehom), tako da pride sicer mazav, ne pa prav moker; sladkorja bolj malo, gre tudi brez, od zunaj pa nikoli.

Sonja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. okt 2013 20:45

Kako misliš mehke,ne obdržijo oblike?..Breskvice morajo biti tako mehke ,da se topijo v ustih,ne da so suhe in potem melješ in melješ :)...jih delam za druge in vsi pohvalijo,da so sočne in mehke,da se kar topijo...namakam pa v malinovec..

lp goga

tjasa7  

član od: 15.1.2009

sporočila: 71

10. okt 2013 13:10

Toliko so mehke, ka jih lahko zmečkaš, ko jih primeš. Drugače so zelo okusne. Verjetno boljše, kot če bi bile trše, vendar pa se bojim, da bi razpadle preden bi prišle do ust.

tjasa7

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. okt 2013 13:57

potem pa vseeno malo pretiravaš z mlekom in barvanjem; toliko, da jih človek v enem kosu prinese do ust, pa se le morajo držati skupaj.

Sonja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. okt 2013 19:30

Kakšne so polovičke ,ko jih vzameš iz pečice..moje so tako trde,da jih lahko z nožkom dolbem..pečem jih 12 do 15 minut,da začnejo rumeneti..če imaš že prej bolj mehke,se sevede potem še bolj zmehčajo...

lp goga

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

11. okt 2013 18:54

Moje polovičke še takoj vroče izdolbem, dokler so še elastične, ker bi bile sicer pretrde in bi pokale. Potem pa ko nadevam je nadev ne moker ampak mazav - tako kot limnol dam v nadev poleg orehov in drobtin od dolbenja tudi rum in pa marelično marmelado (lepo se da porabiti tudi kakšna domača ne preveč gosta marmelada), pa tudi čokolado v prahu, da je nadev temen. Breskvic ne pomakam v obarvano tekočino ampak barvo nanesem s silikonskim čopičem (eno rumeno, eno rdečo) in jih polagam na papirnato brisačko, nato pa jih še povaljam v kristalnem sladkorju - tako se sladkor ne paca preveč. Breskvice zlagam na pladenj, da se malo osušiju do naslednjega dne. Take breskvice so sočne, vendar ne mehke, okusi se tako odlično prepojijo in se kar topijo v ustih. Tudi meni niso všeč trde piškotaste breskvice.

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti