Namaz iz zelenih paradižnikov

Urškaa  

član od: 24.3.2009

sporočila: 14

tema odprta - 8. okt 2013 17:01 | ogledi: 17.940 | odgovori: 4

Živjo,

ker imamo na našem vrtu kar veliko količino zelenega paradižnika, sem se odločila da bi naredila namaz iz zelenega paradižnika.

Nekaj dni nazaj je bilo prikazano v oddaji Ana kuha, pa si nisem zapisala, na internetu pa nisem našla tistega pravega.

Vem da je uporabila zeleni paradižnik, papriko (rumeno in rdečo) ki jo je popekla, hren, gorčico...

Ima mogoče kdo ta recept.

lp

Urškaa

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2013 18:47

Gledala sem oddajo, vsega si pa nisem zapomnila. A Ana je paradižnike naribala in ožela v krpi, tako, da lahko 12-unro čakanje izpustiš.

Solanin- ker se tri ure kuha po tem receptu iz linka mislim, da ni skrbi za zdravje. Ana kot se spomnim je prav tako dodala nariban hren, gorčico. Mislim, da bo tale recept kar ok.

 

 

naor

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

9. okt 2013 8:28

Recept "Ajvar iz zelenih paradižnikov" je super. Namaz delam že 2 leti in ga vsi hvalijo. Za večje količine je ribanje mukotrpno. Sama uporabim mesoreznico tako za paradižnike, paprike, kopt tudi za čebulo in česen.

 

Veliko uspehov in gurmanskih užitkov.

marjanaj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti