Česa ne jeste

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

9. okt 2013 15:17

Ja, pri vsej tej predelavi je glavno vprašanje, ali sploh še lahko uporabljamo besedo hrana...

 

_tisa_

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. okt 2013 15:43

proxima, to je pa res "worst case scenario" 

Da se se sama pristulim med vas mesojedce. Sem vegetarianka in ne jem nobenega mesa razen rib. Ne jem nobenih  morskih sadezev. Mesu sem se odrekla zaradi eticnih nazorov pred 10. leti in ga niti malo ne pogresam. Jem vso zelenjavo in sadje, kar mi pride pod roke. Stremim k temu, da kupujem lokalno, vendar delam izjemo pri mangu, avokadu in juznem sadju. Pojedla sem veliko soje in izdelkov iz soje, to sedaj pocasi ukinjam zaradi GSO, ceprav nekateri podatki kazejo, da je ze  kar 60 % nase hrane gensko spremenjene  Nocem se poglabljati v to, kaksno okolje zapuscamo svojim vnukom ...

Tako, pa brez zamere  Vsak si sam ustvari svoj jedilnik in ni pravicno, da bi kdorkoli drug vsiljeval svojega!

Nena-morje

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

9. okt 2013 16:05

Nena-morje,

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. okt 2013 16:17

Jaz jem vse, ene stvari bolj, druge malo manj rada. Res je, da ne hodim v okolje, kjer bi mi ponudili kobilice, črve, krokodile, kače in kar je še temu podobnega letečega, plazečega in vrtajočega...in nikoli ne rečem: "Jaz pa tega ne bom jedla". Če imam priliko, zelo rada naročim hrano, ki jo doma ne kuham.

Seznam jedi, ki jih ne je moj mož, je pa kar obsežen, ampak nič zato, smo se temu skozi leta prilagodili, kuham tisto, kar on rad je, čisto nič kompliciranega ni, prej bi rekla, da je že malo dolgočasno

Sem se spomnila, polžev pa res nikoli nebi probala. Že, ko jih je na vrtu treba pobirati, se mi tako zelo "gravžajo", da tega niti z rokavicami ne morem početi, tako oni lepo naprej na vrtu papajo

babka1951

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

9. okt 2013 19:12

Vrtejbenka je napisal/a:

Klobase kožarice,ali po naše krotegine,ki jih mamamia noče , pa pošlji meni Zoyaa..a si primorka ti?



Vrtejbenka

nene, notranjka :)

zoyaa*

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. okt 2013 19:37

vikica je napisal/a:

Hvala bogu, da te rubrike ne morejo brati kje v podsaharski Afriki. Mislim, da imamo lahko eno hrano bolj radi kot drugo. Upam, da nam ne bo nikoli tako hudo, da bi morali jesti tudi mrčes.  Kriza, lakota.... kaj je že to? 

 



vikica



Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 09.okt 2013 14:29

 

Prav res, hvalabogu.

Oziroma o jej, kakšna škoda. Takole moraliziranje bi jim bilo gotovo v veliko pomoč.

nola

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

9. okt 2013 19:53

Od svojih vrstnikov in predvsem vrstnic se razlikujem v tem, da imam rada vampe, krvavice, jetrca oz.jedi ob katerih se mnogi mladostniki samo ob omembi teh na veliko zgražajo Priznam, tudi meni vampi in krvavice ne dišijo lepo, da ne rečem smrdijo, ampak okuuus, njami. Rada imam vse, me pa odbija vse kar je preveč mastno pripravljeno, pa kakšni "kitasti" zrezki. Sem imela obdobja oz.muhe, ko nisem jedla mesa, čisto nič sladkorja, ne mleka..ampak se na dolgi rok ni obneslo, tako da sedaj uživam v mešani prehrani in se počutim presneto dobro.

 

Cinnamon Stick

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. okt 2013 20:25

Že dobrih trideset let se trudim, da bi spravila po grlu kaj ribjega. Poskusila sem marsikaj in marsikje, pa ni šlo ! Žal. Jezna sem sama nase, ker v bistvu res vse jem, ampak ko zavoham in okusim kakršno koli ribo,.... groza!

Pa jih skoraj vsak teden pripravljam za moje drage fante, sebi pa naredim svinjsko ribo.

 

 

marjja

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

9. okt 2013 23:50

jaz edino ne ajdovih žgancev.Se mi zdi da mi med zobmi nekaj škripa.sicer pa jedi,ki bi bile nekaj posebnega, glede sestavin ki niso iz naših krajev niti ne poznam,ampak se hranim bolj tradicionalno.Seveda to ne pomeni da ni pestro.Drugače sem se pa razvadila,da se sploh ne rada hranim zunaj ker mi ni dobro.Domača zelenjava in sadje pač dasta drugačen okus.Nisem pa ljubitelj gob, prekajenega, od mesa pa pretežno uživam perutnino in ribe.Sicer sledim novostim iz kulinarike,vsak mesec kakšno novo jed ali več.Trenutno sem olje zamenjala z kokosovim ker je tako bolj zdravo, kot sem prebrala.Nisem tudi ljubitelj praženega krompirja in vampov ter goveje juhe.Se mi zdi marsikatera juha bolj okusna.Pa še holesterola je dosti manj.

 lp

 tulipanka

Sporočilo je spremenil(a) tulipanka dne 29.okt 2013 09:20

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti