Česa ne jeste

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. okt 2013 14:10

mamamia je napisal/a:

Zanimivo, glede juh iz vrečk. Kot enim pade cuker v krvi, tako meni očitno sol: včasih mi juha iz vrečke (alpska goveja, dunajska s cmočki) tako zapaše, da si jo grem kupit (ker jih praviloma nimam doma) in si jo skuham in skoraj vse sama pojem;kar ne pojem, potem postopoma  srebam iz kastrole. V sili sem si že juho iz kocke naredila in dodala zlate kroglice, pa še malo soli in popra na vrh ...

 



mamamia

 

Saj meni tudi včasih zapaše, ampak se odpovem, ker sem ugotovila, da mi jušne kocke povzročajo napade žolča, zato se izogibam tudi juham iz vrečk, ker se mi zdi, da je vse približno isto... (saj vemo kaj).

JJ

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

8. okt 2013 14:32

Nekega dne sem se odločila, da ni nobene potrebe, da jem divjačino in konjsko meso.

Od nekdaj ne maram prežganke, mehko kuhanega jajca, kombinacij polenta in mleko, riž in mleko, kruh in mleko.

Vse ostalo je bolj ali manj dobro.

 

lepo se imejte

marjanaj

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. okt 2013 14:52

Jaz ne jem vampov in žolce, čeprav po moževih besedah oboje skuham odlično (niti poizkusim ne).

Ne pijem mleka, jem pa ostale mlečne izdelke, najraje sire vseh vrst, tudi plesnive.

Ne jem načelno nobene drobovine razen baby beef jetrc s čebulo, no pa kak prekajen jezik bi tudi še šel.

Ribe so v kategoriji "no prav", razen vseh vrst plavih rib (sardele, skuše, slaniki) ki so "ne niti slučajno".

Meso jem vse, še najmanj imam rada odojka, kozlička pa kakšna puranja stegna in krače mi tudi ne sedejo. Imela bi pomisleke ob kakšnih čudnih klobasah (kožarica se mi zelo čudno sliši, pa godla) - nisem imela pa še prilike niti poizkusiti, zato ne vem)

Od močnatih in škrobnatih jedi ne maram belih, krompirjevih žgancev in mlincev, tudi njoki mi najbolj ne sedejo.

Od sladkarij ne maram edino onih tanavadnih kilometer keksov, ki so jih včasih delali na strojček, pa medenjakov.

Zelenjava vsa in sadje vse je okej.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. okt 2013 15:05

Jaz pa nikoli ne jem mesa in mesnih izdelkov. Tega ne jem, ker jih ne maram in ker ne čutim potrebe po tem.

Ne jem in hkrati zaradi "zamere" v otroštvu tudi ne maram rdeče pese.

Ne pijem mleka, ker mi nikakor ne prija (že od otroštva) in mi posledično nikoli ni bilo všeč, jem pa vse fermentirane mlečne izdelke, ene bolj z "guštom", druge pač, ker so na voljo.

 

Vse ostalo pa - so stvari, za katere rečem "brez tega bi pa težko shajala" (takole na pamet, saj vem, da se da shajati brez marsičesa, sploh če si zaradi odpora telesa na določene zadeve v to prisiljen)in so stvari, ki jih jem, če jih ni, pa tudi ne "krepam".

Pri meni so te "mus" stvari pač vsi žitni izdelki, kruh, testenine, žitne kaše, pa seveda sadje in zelenjava v vseh oblikah. Pa jajca, ribe in morski sadeži od živalskih zadev, ampak to ni "mus", če ni, pač ni. Imam pa rada vse to 

Če mi date na izbiro kremšnito in kos kruha, polit z olivnim oljem in s česnom potresen, bom raje izbrala kruh.
Če imam na voljo izbiro med domačim ovčjim sirom ali kako "močno" gorgonzolo, bom raje izbrala prvega. In tako naprej

Dokler imam izbiro, izberem tisto, kar mi je bolj všeč. Če izbire ni, pač tisto, česar ne jem, izpustim iz obroka.

Potem je pa seveda kategorija posameznih kombinacij ali načinov priprave hrane, ki so mi ali bolj ali manj blizu, pač nekaj pojem z večjim veseljem, drugo pač samo pojem.

Doma kuham na tak način in tisto, kar pojemo, hrane proč ne mečemo. In to, da nekdo nekih stvari pač ne mara, tudi zame ni "prevzetavanje" (kraški ekvivalent "preseravanju"), če jih ne pripravljaš ali naročuješ v restavracijah in posledično zaradi "nemaranja" ne ostajajo v smeteh, ni to nobeno "prevzetavanje".

 

Mojca

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

8. okt 2013 15:24

Kako dobrodošla tema! Še moji "grehi"

  • NIKAKOR, niti na življenje in smrt: vampi, krvavice, drobovina, kake res eksotične zadeve - mravljice, črički....
  • POGOJNO : zajčka, konjsko meso
  • NE zaradi alergije: ribez, kaki, mango
  • NAJRAJŠI, četudi ni najbolj pametno (glede na leta in težo) : vse, kar je pikantno, slano in redilno! In ja, sem sodijo tudi juhe iz vrečk...

Zanimivo mi je to, da je  moje merilo za ja/ne v prvi vrsti vonj. Če mi torej nekaj ne zadiši, niti pod razno. Pa da ne boste narobe razumeli, nisem "zbirljava". In tudi, kar dobimo, kar pripravimo, pojemo ali recikliramo. Pri nas nikoli nič ne gre stran!

helenag

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

8. okt 2013 15:33

mišzmoke je napisal/a:

V naslovu ne, v nadaljevanju pa je tudi, česa ne maramo

No, pa sem lahko nekaj napisala tudi v to temo, namreč, jem vse, maram vse, nekaj bolj, drugo manj.

lp



mzm

 

Tudi jaz, tudi jaz .

Sicer pa hvala ti za moralno podporo...

Edina stvar, ki se je trenutno spomnim in spada na seznam iz naslovne teme: foie gras.

Bom drugič kaj več napisala o razlogu...me delavci preganjajo...

 

 

 

 

Johanna

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. okt 2013 15:59

Prav zanimivo vas je brat.

Jaz naceloma vsaj poskusim jed, kar ne jem so pa ledvicke in rusli-ji. Pa niso mi vsec tople jedi, ki imajo ogromno paradiznika (mislim kaksne pite, narastki). Mislim da ne bi jedla zive hrane in kaksnih oci.

Strinjam se z Zzakom, da je vse zelo odvisno od priprave.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. okt 2013 17:02

Mi je prav odleglo, ko vas berem! So me namreč doma vzgajali v prepričanju, da sem še pa še izbirčna, zdaj pa vidim, da očitno sploh nisem tako kritičen primerek....

 

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. okt 2013 18:26

Pozabila sem krvavice, v kategoriji "ne maram".

JJ

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

8. okt 2013 18:33

Uf, jaz sem tudi izbirčna Metka, ampak z leti se izboljšujem in poskušam nove jedi. Imam pa eno pravilo, od katerega ne odstopam, in sicer, ne jem jedi, ki mi smrdijo. Enostavno jih ne morem spraviti po grlu. Je pa to tako, da se v današnjem času lahko takole pogovarjamo. Če bi bile razmere drugačne, bi najbrž vsi po vrsti jedli vse, kar je na krožniku.

Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti