Jabolčna torta

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 5. okt 2013 21:50 | ogledi: 13.158 | odgovori: 17

Nekam sem založila recept z jabolki,ki sem ga delala pred leti,pa ga nikakor ne najdem al pa kdo sedi na njem...Vem,da se pekač za torte posuje z mešanico sladkorja in cimeta,na to se položijo jabolčni krhlji in prelije s testom,mislim,da biskvitnim.Res je dobro in prosim za recept,če ga kdo ima.Bi improvizirala ampak ne vem,kaj bi ratalo.

nallis

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

5. okt 2013 22:06

Žal ni pravi,ga bom pa vseeno naredila.Ta moj pozabljeni res izgleda kot torta in ko potem to obrneš na pekač so na vrhu božanska karamelizirana jabolka.Preprosto jo je naredit in res me jezi,da recepte nikakor ne najdem-rolado pa definitivno naredim.Hvala za trud.

nallis

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

5. okt 2013 22:09

Napačno napisala-ko zvrneš iz pekača so na vrhu karamelizirana jabolka...Joj,sem tečna,bom še brskala po mojem arhivu...

nallis

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. okt 2013 13:44

Tarte tatin. Receptov kolikor hočeš, vtipkaš v google in jih imaš toliko, da boš do konca življenja preskrbljena.

Sonja

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

6. okt 2013 14:03

Hvala vsem,tarte tatin delam že dolgo in mi je zelo všeč,danes pa sem po spominu naredila mojo pozabljeno jabolčno torto-na posladkan pekač sem zložila jabolčne krhlje,jih posula s cimetom,pa za par minut v pečico,da so se zmehčala,potem pa čez vse to posula z nalistanimi mandeljni in suhimi brusnicami,čez pa prelila z navadno maso za biskvitno testo.Je bila dobra,drugič jo bom še malo izboljšala s kakšnim karamelom.Lepo nedeljo vsem.

nallis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti