Presenečenje - torta? rabim pomoč!

Trixx  

član od: 2.11.2012

sporočila: 4

8. okt 2013 15:10

No da vam razjasnim oz. samo nekaterim, ker si očitno niste prebrali mojega prvega posta:

s fantom ne bova sama! z nama gresta še dva prijatelja, tako da je torta bolja primerna kot en sam kos ali en muffin ker bomo praznovali skupaj. tako da kakršnakoli langerija odpade, saj ne bova skoraj nič sama. torto sem pa tako ali tako mislila okrasiti v hotelu, ker ravno okrašene torte ne morem lepo pripeljati do hotela. 

fant pa je že nekaj časa nazaj omenil, da si želi, da bi mu za rojstni dan nekaj spekla, tako da upam da me razumete, zakaj ga želim presenetiti s torto na njegov rojstni dan, pa tudi če to pomeni, da bo pač v hotelu. tudi on mene večkrat preseneti in ne vem zakaj ga jaz nebi smela? 

lep pozdrav

Trixx

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. okt 2013 16:54

A v hotelski sobi misliš cmariti glazuro in risati srčke po torti? Bosta lahko srečna, če vas ne bodo vseh skupaj zabrisali ven (to bo šele super presenečenje). Se mi zdi, da gre tu bolj za tvoj ego trip kot kaj drugega, fantova želja je bila očitno zelo lepo pisana na dušo tebi, ne njemu (sicer zato trije plusi za tvojega fanta). Če bi bila tako ekscesno dobra pekarica, da bi od tvojih kolačkov omedleval v ekstazi in bi bili njegova edina srčna želja - bi rekla, da take ne sprašujejo na kulinariko, katera torta se ne mečka.

Pa še nekaj o definiciji presenečenja - jaz jo razumem tako, da če rečem mojemu, kaj bi imela rada za rojstni dan, in potem to dobim, to pač ni ravno presenečenje (pa če ne dobim, tudi ne). Zame bi bilo presenečenje, če bi se trudil izpolnjevati vsak moj domislek, ki mi kdaj nekontrolirano izleti iz ust - ampak presenečenje v prav nič pozitivnem smislu; s takim popolnima brez filtra pač nimaš v življenju kaj početi.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 08.okt 2013 17:05

kozamurnik

sporočila: 2311

8. okt 2013 18:29

limnol je napisal/a:

A v hotelski sobi misliš cmariti glazuro in risati srčke po torti? Bosta lahko srečna, če vas ne bodo vseh skupaj zabrisali ven (to bo šele super presenečenje). Se mi zdi, da gre tu bolj za tvoj ego trip kot kaj drugega, fantova želja je bila očitno zelo lepo pisana na dušo tebi, ne njemu (sicer zato trije plusi za tvojega fanta). Če bi bila tako ekscesno dobra pekarica, da bi od tvojih kolačkov omedleval v ekstazi in bi bili njegova edina srčna želja - bi rekla, da take ne sprašujejo na kulinariko, katera torta se ne mečka.

Pa še nekaj o definiciji presenečenja - jaz jo razumem tako, da če rečem mojemu, kaj bi imela rada za rojstni dan, in potem to dobim, to pač ni ravno presenečenje (pa če ne dobim, tudi ne). Zame bi bilo presenečenje, če bi se trudil izpolnjevati vsak moj domislek, ki mi kdaj nekontrolirano izleti iz ust - ampak presenečenje v prav nič pozitivnem smislu; s takim popolnima brez filtra pač nimaš v življenju kaj početi.



Sonja



Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 08.okt 2013 17:05

 

Punca je čisto prijazno vprašala. Bi rekla, da zasluži malo prijaznejši odgovor.

 

 

 



murnik

Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 08.okt 2013 18:30

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. okt 2013 18:51

Je dobila tri strani zelo prijaznih in dobronamernih odgovorov.So pa res manjkali vzkliki občudovanja ob ideji, da bo golo saherco nesla v kovčku v hotel in jo tam v sobi okrasila. Čakamo torej aplavz.

Sonja

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

8. okt 2013 19:10

Zakaj pa ne more biti samo oblita s čokolado?

Margot

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2013 22:58

Ajmebože, dekle drago....

Prvič, dva mlada para gresta v hotel in do tu več-ali-manj vsak razume, da nekaj časa zvečer ne boste šli takoj lulta in spat, da se boste še malo poveselili, ampak, a boste celo noč skupaj? Je ni druščine, ki bi celo noč (do jutranje strežbe zajtrka) zdržala  zunaj, kar pomeni, da boste šli čez eno dogleden čas  spat in linžerija je takrat. Logistični namig: dobro je, da jo imaš oblečeno že prej.

 

Drugič: Pri vseh grških bogovih, toliko pa še nisem stara...oziroma, kakšni so pa danes časi, ampak ko sem bila jaz dvajset in nekaj, so me že zanimale posteljne zadevščine. In smo si zadeve organizirali tudi v eno intimo. A nova mladež tega ne počne več? A ste skupaj štirije v eni sobi ali kako (ni nujno, da bi bila to ovira....ampak)?

 

Tretjič: Odkod, za božjo voljo, pa ti ideja, da bo hotelska kuhinja imela tvojo tortni izdelek v hladinliku in ti bo potem ob udarcu na gong pomagala servirati? In to zastonj? No way. Ti bodo lepo ponudili, da oni naredijo zadevo za en simpatičen denar. Če misliš, da temu ni tako - se malo postavi na stran hotela - bi ti hotela, da ti gostje zasedajo prostor in resurse in za to nič ne plačajo? A je sedaj bolj razumljivo?

 

Četrtič: Fant ti je nekoč omenil, da bi rad, da mu kaj spečeš za rojstni dan.Ti bo treba razložiti dve zadevi o moških in sicer

- ne mislijo vsega, kar rečejo:  človek je pač nekaj rekel, da je tekst tekel, vmes je že pozabil in sedaj mu je prioriteta tale vikend.  Fantje velikokrat pozabljajo podrobnosti, ki si jih punce zapomnimo in potem je totalna drama, če se človek ne spomni česa. Lahko tole preveriš s kakšnim kvizovskim vprašanjem v stilu: a se spomniš, kaj si rekel na prvem randiju.... in nesrečnik ne bo imel pojma (bila si opozorjena, da ne bo potem stoka)

- v stavku: rad bi, da mi kaj spečeš za rojstni dan, je ključna beseda "da mi kaj spečeš" in ne ravno rojstni dan. In nadalje "da mi kaj spečeš" je v bistvu stavek "daj naredi nekaj posebnega zame, po možnosti nekaj klasično ženskega, da se bom počutil bolj možato".  Fantom včasih zapaše, da se okoli njih vrtimo kot ene totalno uslužne ženskice (in on bi včasih malo te igre, ne pa da ti tovoriš v taperverju en melšpajz) - in to je čisto okej. Saj nam je to tudi seksi, če pride spontaano iz nas in ne vključimo v produkcijo tega celotnega svetovnega spleta. Skratka, občasno mu kaj speci, datum ni pomemben.

 

Pretič: Ne vem, s kom se družiš, ampak vsaki dvajsetlenici bi hudičevo koristilo, da bi se družila s kakšno starejšo prijateljico (v tridesetih), da bi te z nasveti peljala skozi ženske teme (ker mame za te teme nekako niso ta prave sogovornice).

 

 

Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. okt 2013 23:24

Vendelina jr. je napisal/a:

Pretič: Ne vem, s kom se družiš, ampak vsaki dvajsetlenici bi hudičevo koristilo, da bi se družila s kakšno starejšo prijateljico (v tridesetih), da bi te z nasveti peljala skozi ženske teme (ker mame za te teme nekako niso ta prave sogovornice).

 Vendelina jr.

 Valjam se od smeha  in si hkrati prav predstavljam kakšno mamo oz. bodočo v.d. taščo, kako "za tamlade" pakira za na pot pohanega piščanca in potratno potico in čaj v termovki 

 

PS. Oprosti,Trixx, saj se nisem imela norca delat iz tvojega vprašanja, malo pa me je Vendelina zanesla s svojim postom 

Uživaj maksimalno, tako ali drugače in upam, da bo tvoj dragi za svoj rojstni dan "častil rundo", torto, kremšnite, šamšnite, karkoli pač že bodo v hotelu imeli, če pač tebi ne rata sladica "za na pot" :)

Mojca

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. okt 2013 23:40

Je res vprašanje, če bodo v hotelu dovolili nosit svojo sladico v sobo in celo jo hranitr v njihovi kuhinji. Ena gostilna (njeni lastniki, seveda)  v moji bližini niti pod razno ne dovoli gostom prinesti svojih sladkarij odkar so imeli neprijetnost s salmonelo zaradi kremšnit.REkla/kazala telefon je potem le trobil o tem, da tam pa ni za jest, ker fašeš salmonelo, pozabili pa so povedati, da so gostje sami prinesli tiste kremšnite. Ker jim je za nekaj časa kar padel promet, so sklenili, da je konec s tem.

Ognjič

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. okt 2013 8:20

Zanimivo, kako si Trixxin post vsak razlaga po svoje... jaz nisem nikjer zasledila, da namerava torto tregati v rukzaku, niti ne vem, da bi kje omenjala hladilnik in hotelsko kuhinjo... Fant si je pač zaželel njeno sladico in ker torte ne pričakuje, bo to neke vrste presenečenje. Pa saj punca najbrž ne misli, da bo holivudsko okol padel, vesel pa menda bo, a ne? Njo bo to "koštalo" nekaj evrov in časa, ob tem pa ne bo krvavi pot potila ampak bo stvar spekla z veseljem, kot se za članico kulinarike spodobi. Zraven bo lahko spakirala še vrečko royal icinga, da bo v hotelski sobi (al pa magari v tuš kabini) odrezala vogalček in nakrancljala torto. In vsi bodo zadovoljni, če pa ne, se pa tudi ne bo svet podrl. Po moje je želela le še kakšno dodatno informacijo/izkušnjo o obstojnosti, ker ob vsem tem kompliciranju v današnjem času človek res pomisli, da bi se brez hladilnika v enem tednu vsi zastrupili.

Mene bi ob vsem tem morda skrbelo le vprašanje, ki ga je izpostavila Ognjič.

LP, V.

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

9. okt 2013 8:47

Ne vem, zakaj ste se spravili na punco, in ji hočete na vsak način dokazati, da nima prav. Ona ima prav, tako kot se je odločila je najbolje zanjo. Puste jo pri miru. Svetujete v smeri, kot sprašuje, ne pa ji z vsakim postom dokazovati naivnost, neumnost, nepraktičnost in karkoli drugega.

In ja, tudi mi smo hodili okoli pri dvajsetih in v sobi nas je bilo večkrat več kot dva, tudi po štiri in šest. Pa tudi če je bilo postelj samo za dva.  Torte smo pa hladili na balkonu, oknu, avtomobilskem prtlažniku al kjerkoli, nihče ni težil v hotelski kuhinji za hladilnik. Mogoče pa grejo celo v hotelski apartma.

čokobananca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti