Presenečenje - torta? rabim pomoč!

Trixx  

član od: 2.11.2012

sporočila: 4

tema odprta - 3. okt 2013 19:55 | ogledi: 8.658 | odgovori: 54

Pozdravljene!

Fant praznuje rojstni dan čez 14 dni - takrat se odpravljamo na kratek oddih v hribe za 4 dni. Greva pa midva ter še 2 prijatelja. Ker ga želim presenetiti, sem se odločila, da mu spečem torto oz. kakšno drugo pecivo (obožuje sladke stvari).
Problem pa nastane ravno tu - v hotelu torte ne morem speči (bomo v hotelski sobi in nimamo svoje kuhinje), da pa bi ga peljala ven na tortico mi pa ni ravno ok (tudi njemu to ni všeč).
Zato se obračam na vas - kaj lahko pripravim sama, doma in bo zdržalo vsaj 3 dni? Da se ne bo pokvarilo do dneva, ko bi mu tortico/pecivo izročila? V mislih sem imela tudi muffine - bi ti počakali 3 dni? Dobrodošli so vsi predlogi in že v naprej hvala!

Trixx

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. okt 2013 21:19

V teh dneh ti bo kvečjemu kaj zmrznilo, pokvarilo se ravno ne bo. Muffini ti bodo brez problema zdržali, ali pa kaka Sacher torta, krem pite, karkoli z malo bolj trdno zgradbo... izogni se le bolj kremastim, smetanastim in oh in sploh puhastim zadevam - so zapletene za transport, hrambo, serviranje. Itak pa če zadevo spečeš dan pred odhodom in mu jo daš takoj prvi večer sploh ne rabi čakati ravno dolgo. Bo gospod, upam da, vesel sladice tudi, če ne bo ravno na datum in uro rojstva.

Viva Meier

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

3. okt 2013 21:56

Kaj pa če bi naredila praline? Ali pa kakšne lepo dekorirane piškote? To dvoje bi bilo po parih dneh gotovo še zelo okusno. 

roža

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

4. okt 2013 8:09

Ne kompliciraj in pojdi v hribe uživat, namesto da boš že na poti ko kisla limona, ker boš trepetala za preživetje tvojih sladkih dobrot. Gor mu primerno čestitaj za rd (pa mu kupi čokolado, če že mora biti nekaj sladkega) in je;

Ko prideš domov, pa mu lahko pripraviš torto, potico, gibanico in kar je še dobrot iz babičine kuhinje in verjamem, da bo presečenje popolno ...

Čarli08

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. okt 2013 8:54

Se podpišem pod Čarli.

Če pa si že zapletaš življenje in užitek v hribih s tem, da na vsak način moraš nesti sladico s seboj, pa speci kaj takega kot predlaga Vesnuska. Ali belo pito na primer, te reči so hudo vzdržljive sorte.

Da v hribe še torto ali pecivo tovorim in razmišljam, da se mi ne zmečka, raztrese itd ... Ne vem no, nisem te sorte.

Ljubezen se tudi kako drugače prav lepo pokaže, ni nujno da s torto v hribih. Kot bi rekla Vendelina, ena dobra linžerija bi verjetno bolj vžgala kot sacherca ...

Sicer  pa lahko torto tudi v hotelu naročiš in mu je v sobo prineseš.



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 04.okt 2013 08:55

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 04.okt 2013 08:56

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. okt 2013 9:21

Saher torta. Vsaj jaz bi se odločila zanjo. Kompaktna, preverjeno zdrži več kot tri dni- če je v študentski, potem bo zagotovo tudi v hotelski sobi. Ker če sem prav razumela, ne misliš torte tovoriti na Triglav, torej ni razloga za borbo trepet in kisle limone... pa to ve res trepetate za preživetje sladkih dobrot in se zato kislo držite? Ma ne, hecaš se Čarli08, a ne?.

In če malo skombiniram s predhodnim postom- če si upaš, mu saherco podari napedenana v dobri linžeriji...pa da vidiš, kaj bo prej zagrabil   

LP, V.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. okt 2013 9:34

zarbo kocke

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

4. okt 2013 12:37

Madjarica je tudi meni najboljša 3 dan in bi bila po moje super, lahko pa vzameš zraven kekse in pudinge (če ne gre drugače pač kupljene v večjem pakiranju) in narediš zloženko iz keksov in pudinga, pa še smetano iz tube uporabiš

Rebeka

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

4. okt 2013 14:05

Z mamamio sva na isti liniji

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti