Pisanje po keksih

Ksenijac  

član od: 2.10.2013

sporočila: 1

tema odprta - 2. okt 2013 14:12 | ogledi: 5.912 | odgovori: 4

Pozdravljene, hčerka po v petek praznovala rojstni dan. Zaželela si je, da bi skupaj s prijateljicami pekla in s tem presenetila mamice. Zamislila sem si, da bi delale rumove kroglice in model kekse. Kekse bi kasneje oblila s kakšno glazuro in bi po njih risale. Iskala sem že kakšen recept za glazuro in pisavo, pa nisem nič našla.

Mi lahko katera pomaga?

Ksenijac

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. okt 2013 14:24

Najenostavnejsa so sladkorna pisala, ki jih kupis v trgovini, drugace pa zmesas sladkor v prahu z barvo in malo tekocine ali pa pripravis royal icing maso - kjer je se beljak.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 14:24

Za to uporabi rojal maso ali samo sladkor v prahu s kapljico limoninega soka. Nadevaj v vrečke za zamrzovanje, ki jih zapreš z zapiralci  ali gumicami. To se fino obnese, če uporabljaš še kakšno barvo. Vrečkam za zamrzovanje nato samo odrežeš s škarjami kot. Nredi le majhno luknjico in preizkusi.

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

3. okt 2013 23:07

jaz čokoladno glazuro naredim tako, da stalim čokolado oziroma jo ogrejem z malo mleka, tako,da postane gosta,kremasta.Nato toplo glazuro razmažem po torti,se glazura hitro strdi in je lepa.

Za pisanje tudi uporabim barve v tubicah.

Lahko pa po torti pišeše tudi tako,da namesto iz temne čokolade naredite glazuro iz bele kuverture.

Lahko pa narediš tudi limonin led,se ga naredi tako,da sladkor v prahu zmešaš z limonim sokom.Mora biti zelo gosta tekočina.In potem v vrečko z zelo majhno luknjo.Ko se strdi je belo.

 

lp 



tulipanka

Sporočilo je spremenil(a) tulipanka dne 29.okt 2013 09:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti