Mleto meso-test zps

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

tema odprta - 2. okt 2013 12:03 | ogledi: 8.586 | odgovori: 23

Zveza potrošnikov je naridila teste  pakiranega mletega mesa, ki so bili katastrofalni. Zanima me ali kdo pozna rezultate testov, katero meso so testirali?

Hvala

paulina d

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. okt 2013 12:50

Žal, je celoten članek plačljiv, ali pa moraš biti član zps. Testi so bili menda porazni.

Sweetie

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

2. okt 2013 12:51

Članek sem prebrala. Vendar pa moraš, da vidiš rezultate, biti član.

paulina d

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2013 13:13

Potem pa plačaj tiste 3,5 evra, pa bo...

Loni Makaroni

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

2. okt 2013 13:51

Še bolje, nikoli ne kupuj že zmletega ali celo pakiranega mletega mesa, naj mesar to naredi pre teboj s tistega mesa,ki ga sam izbereš.

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 14:11

Hvalabogu nimam teh težav. Kupim ekološko goveje meso od ekodar v Kalčku v Šiški ali v leclercu. Škoda dat 3,5 € za članek, raje kupi meso :D

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

2. okt 2013 14:37

Pa ne bi kdo, ki za rezultat ve povedal, katere trgovine so varne, oz. imajo kvalitetno mleto meso. Nimamo vsi mesarja pri roki, sploh, ko se v večernih urah ves zbit ustaviš še v manjši trgovini, po kakšne hitre špagete z omako za večerjo. Priznam, da velikokrat kupim takšno meso. Sedaj pa bom v dilemi, kakšni strupi so spet noter.

Pa saj je kar naprej kakšen izdelek fuč. Zveza za zaščito potrošnikov bi takšne podatke morala objavljati javno. Saj so vendar neprofitna organizacija, ali kaj? Ne vem, če gre zaupati celo njim. Da ti malo namignejo, pol pa plačaj jih pocitraj. 

kara

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

2. okt 2013 15:03

kara je napisal/a:

Zveza za zaščito potrošnikov bi takšne podatke morala objavljati javno. Saj so vendar neprofitna organizacija, ali kaj? Ne vem, če gre zaupati celo njim. Da ti malo namignejo, pol pa plačaj jih pocitraj. 

kara

Citirano z njihove strani (dostopno tudi nečlanom): "Zaradi zagotavljanja popolne neodvisnosti ZPS kot potrošniška organizacija ne sme prejemati donatorskih in sponzorskih prispevkov podjetij. Primerjalne teste izdelkov in storitev financirajo člani ZPS s plačilom članarine. Nečlanom so rezultati posameznega testa na razpolago za plačilo."

Kara, če si tako huda na Zvezo potrošnikov Slovenije, ker za ogled rezultatov testa zahtevajo plačilo (kaj pa hvaležnost, da so članki brezplačni?), ti predlagam, da odpreš svoj tošel, kupiš 8 vzorcev, plačaš analize v neodvisnih in akreditiranih laboratorijih, rezultate javno objaviš in pokažeš ZPS, kako se stvari streže. Pa še registriraš se lahko kot Zveza za zaščito potrošnikov (ime še ni zasedeno).

Drugače pa- med slabimi je najslabši najboljši sosed. Tolk je zastonj  

LP, V.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2013 15:26

ZPS so neprofitna organizacija in niso prisesani na proračun, zato jih razumem, od nekod morajo dobiti denar.

Kar se faširanega mesa tiče že dolgo kupujem tako, da mi odrežejo dva kosa mesa in zmeljejo, če ne bi hoteli, bi si kupila mašinco. Imam zelo slabe izkušnje, nekajkrat sem kupila že mleto in je imelo en vonj, tako da sem ga dala kužkom. Oni so bili brez pripomb, saj meso ni pokvarjeno, a ima ene vonjave oz. okus, ki meni ne sede.

Testirano meso vsebuje kar nekaj dodatkov, med drugim sladkor, nekaj za lepo barvo, ostalo sem pozabila. Saj če bi razmišljal preveč, res ne bi več jedel, žal.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2013 15:32

Kara, odpri link, ki ga je prilepila Viva, pa boš vse izvedela. Jaz sem ga odprla zdaj, ko sem poslala post. Moj nasvet je, da ko utegneš meso kupiš, ga zamrzneš, preden greš v službo ga postaviš v hladilnik in zvečer lahko pripraviš, ali pa že prejšnji dan.

 



naor

Sporočilo je spremenil(a) naor dne 02.okt 2013 15:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti