Mleto meso-test zps

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

2. okt 2013 15:50

Vilma Sem žal hotela kar direkt. Takole brez tošla, ga v teh časih raje vkup držim, pa se mi strela še vedno kar sama od sebe prazni.

Ja, tisto zmrznjeno je dobra ideja, samo da jaz velikokrat šele na poti  iz službe razmišljam, kaj naj dam v lonec.

Potem pa kupim, kar na hitro kakšno meso, je najhitreje, doma pa smo tudi daleč od kakšnih vegetarijancev.

Vikendi pa so nekaj drugega.

No, Vilma tudi za namig sem ti hvaležna. Večinoma kupujem itak v Hoferju. Lep dan vsem!

kara

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. okt 2013 15:57

Pred leti sem bila članica zps in tudi takrat so delali test. Najboljše mleto meso je imel Interspar, precej slab Mercator, na dnu pa seveda lidl, hofer. Po testu se je Mercator takoj odzval.Ampak preseneča me, da je spet tako visok delež maščob sedaj pri večini. 

Od takrat dalje pa tako kot pravi naor, ko grem k mesarju vzamem pol kile do kile, zmrznem in imam pri roki kvalitetno mešanico. Vedeti je treba, da so večina pakiranih izdelkov obdelani s konzervansi. Pa saj se lepo vidi, ko daš tako meso na ponev, najprej spusti vodo.  

Jaz osebno ne kupujem pakiranih izdelkov, izjema so njami hrenovke s sirom, ker teh svežih ni.

Kolikor sem seznanjena ni niti solata in ostala zelenjava pakirana v foliji nedolžna. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 16:29

Glede teh maščob mi je bilo v Franciji super kupiti meso, ker je gor pisalo 5%, 10%, 15% maščob. Sicer se na uč lahko oceni katero je bolj ali manj mastno, samo so mi prav v oči padle oznake. 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. okt 2013 16:45

Pri nas meso meljemo doma, pa je zadeva rešena. Goveje imam ravno od prejšnejga tedna za par rund v zamrzovalniku, večinoma pa ga meljem sproti.

Loni Makaroni

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

2. okt 2013 18:20

No, mogoče me pa zdaj mesarji v trgovini ne bodo postrani gledali, ker ne želim kupovati pripravljenih mešanic, ampak vzamem samo meso, ki je pred mano zmleto. Vsakič znova bijem hud boj, ni važno v kateri trgovini kupujem. 

Gigi_84

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2013 19:24

Jaz ga kupujem v Sparu in vedno, ampak res vedno in še celo prijazno mi odreže željeni kos, iz mašine pobere ostanke in zmelje mojega. Mislim, da je tudi cena malo drugačna, a že mletega ne kupim. Glede tega sem pa malo sitna, včasih vidim, ko kakšen masten odrezek vrže v banjico za mletje. Maščobo si sama doziram, raje manj kot več. Še tako se vse obesi na boke. 

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2013 21:59

Gigi_84 je napisal/a:

No, mogoče me pa zdaj mesarji v trgovini ne bodo postrani gledali, ker ne želim kupovati pripravljenih mešanic, ampak vzamem samo meso, ki je pred mano zmleto. Vsakič znova bijem hud boj, ni važno v kateri trgovini kupujem. 

Hm, vedno brez boja dobim, kar naročim, kjerkoli že.

rimljanka

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

2. okt 2013 22:16

Očitno sem res edina, ki ima probleme s tem :) Vedno prijazno prosim, da mi odrežejo kos tega in kos onega mesa in zmeljejo, pa vsakič znova dobim pod nos, da imajo že narejeno mešanico, ki je čisto taka, kot jo jaz želim. Potem pa še enkrat prosim, da bi pa vseeno raje, da mi pred očmi zmelje meso, pa dobim zavijanje z očmi in zadnjič še celo stavek: "Ja prou punca, če že vztrajaš ...". Tako da bom naslednjič navrgla te izvide, morda bo hitreje konec debate :)

Gigi_84

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. okt 2013 9:06

Katastrofalni rezultati? Sama sem pricakovala kaj v stilu - vsebujejo meso neznanega izvora , to da vsebujejo se vlaknine itd je pa sodi med zavajanje kupca, pa ceprav je v drobnem tisku navedeno. Kot povsod potrebno je vse prebrat.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti