Velik hladilnik

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

9. dec 2013 11:05

Moja tašča je pri menjavi kuhinje kupila dva hladilnika, ker je pri hiši vedno veliko ljudi in vedno premalo prostora za hlajenje. En hladilnik ima spodaj tudi zamrzovalni del, eden pa je čisto brez zamrzovalnika. Oba sta od Gorenja. Tisti, ki je brez zamrzovalnika je res velik in ima spodaj tri predale za sadje/zelenjavo. Kupljeni so bili ene tri leta nazaj, tako da bi jih morali še vedno imeti.

Lopatka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. dec 2013 19:19

Vendelina jr. je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Ali obstaja side by side hladilnik globine 60cm, namesto klasicnih 77cm? Brskal sem pol ure in obupal.

hvala za morebitne informacije.



Commis débarrasseur

 

Težka bo, ker je globina 77 nekako usklajjena z ostalimi elementi v kuhinji.  Če hočeš ekstra mere, boš moral to naročiti tam, kjer delajo gostinsko opremo po meri.



Vendelina jr.

Ravno to me moti, zakaj so "ameriški" prirejeni na 77cm, vse klasične omarice in bela tehnika pa na 60cm.

@mišzmoke; tega prvega za pet jurjev sem našel tudi sam :)

Commis débarrasseur

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

10. dec 2013 13:22

Meni ne odgovarja, da ponoči hrana zunaj zmrzne... jaz hladim in shranjujem tudi več kot teden dni... Podnevi sonce posije, čokolado stopi, ponoči zmrzne.... So prevelike temperaturne razlike.

alibaba

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. dec 2013 14:44

Ne.

Vanja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

11. dec 2013 14:13

Mogoče je čisto mimo ideja, ampak če imaš dovolj prostora, kaj pa če namesto ameriškega hladilnika kupiš (če kupuješ) hladilnik in zamrzovalno omaro posebej, postaviš eno zraven drugega, na enem premakneš ročaj, tako da se odpira kot ameriški hladilnik (npr. zamrzovalnik na levo z ročajem na desno, hladilnik desno z ročajem na levo). Tako imaš standardne globine elementov, v zamrzovalni skrinji in hladilniku veliko več prostora kot v ameriškem hladilniku (ravno to mene odvrača od želje po imeti ameriški hladilnik - zavzame veliko prostora, sama prostornina pa ni nič posebnega), cene dveh elementov pa niso višje od enega ameriškega hladilnika. Nekateri proizvajalci imajo enake modele hladilnikov in zamrzovalnih skrinj, tako da lahko zadeva na koncu še lepo izgleda. Če bi potrebovala veliko prostora za shranjevanje v sami kuhinji bi si jaz tako naredila, tako pa imam možnost imeti zamrzovalno omaro v kleti in v kuhinji raje višji hladilnik, ki ima spodaj zamrzovalno skrinjo.

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

11. dec 2013 15:45

Mi imami hladilnik in zmrzovalno omaro, oboje v kuhinji, vendar ne eden zraven drugega, ker taka postavitev ni bila možna. Tako da tvoja ideja urssa sploh ni mimo.

trac

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. dec 2013 17:14

Razlika je vseeno velika v prostornini, kolikor sem na hitro gledal v povprečju recimo 250/80l proti 350/180l. To bi mi povsem zadostovalo, zdaj mi manjka ravno tistih nekaj 10l, bolj kot ne samo v zmrzovalnem prostoru. Širina dveh je cca 30cm večja, cena višja pri podobnih modelih in poraba tudi. Da o izgledu ne govorim, sploh v relativno majhnem prostoru kot je moj.

Bom obiskal par salonov, ker hladilnikov je way too much... sem izgubil voljo.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti