Kakšno pecivo

sladkosladko  

član od: 29.9.2013

sporočila: 3

tema odprta - 29. sep 2013 12:52 | ogledi: 4.177 | odgovori: 4

Pozdravljene vse uporabnice

sem na tej strani nova članica ampak že velikokrat sem obiskala to stran.

Imam prošnjo za vse ki mi lahko svetujete in sicer decembra se poročim in želim narediti kar nekaj peciva sama saj mi kupljeno deluje zeloooooo umetno povrhu pa se zgodi da niti ni okusno.

Kakšno pecivo mi svetujete glede na to da je to predbožični čas. Razmišljala sem o majhnih koščkih mignjonih.

Vsake ideje bom zelo vesela. Hvala vse že v naprej:)

sladkosladko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2013 14:36

Breskvice, bela pita, nebeški poljubčki, rafaelo kroglice, kavni makroni, orehi, školjkice, marcipanovi srčki z rumom, kokosovi makroni, nugat piškoti, čokoladno-mandljeve pačičice, istarski cukarini (to je tudi tradicionalno poročno pecivo v Istri), brizgani piškoti, ...

Za minjone: spečeš plasti tankega biskvita v pekači od pečice, povežeš jih z marmelado in razvaljnim marcipanom, ki ga obarvaš, bloke zaviješ v folijo in obtežiš, pustiš čez noč, naslednji dan pa potem razrežeš na poljubne oblike in preliješ  s sladkorno glazuro (belo ali je del obravaš), lahko tudi čokoldno, okrasiš in daš v papirnate košarice.

 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

2. okt 2013 13:10

Bannanna,danes sem komaj videla slike tvoje poročne torte.Ena izmd najlepših tort,kar sem jih videla..sploh mi je všeč zgodba torte...potonike...čestitam za idejo in izvedbo.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti