Opozorilo-akcijske cene

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

tema odprta - 28. sep 2013 8:50 | ogledi: 3.822 | odgovori: 16

Rada bi opozorila na napako:v trgovini X sem kupila izdelek po akcijski ceni,na računu pa je bila polna cena izdelka.Razlika:cca. 2 EUR.Seveda se je šla trgovka prepričat in sem plačala akcijsko ceno,ker nisem bila tiho.                                                                                                                                

  Hvala Bogu,da kar dam v voziček,oz.kar kupim,sproti štejem-ne sicer do centa natančno,pa vendar.                     2 EUR tu, 2 tam...

 

andreja m

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. sep 2013 9:56

Če še imaš račun, ga spravi do tržnih inšpektorjev, ker država nujno rabi denar, bodo šli nadnje kot lovski pes za plenom

Drejček

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. sep 2013 10:09

Smo rešili na licu mesta.Bom šla pa drugi teden preverit,če so popravili-v računalniku.



andreja m

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 28. 2013 10:11

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. sep 2013 10:19

Malo v bran trgovcev.Najbrž te niso hoteli opeharit,ker kar poznam trgovinske programe,je tu šlo samo za pozabljivost.Če ne piše popust na blagajni,kjer ga mora blagajničarka sama vpisat je najbrž šlo za programsko napako(programer pozabil vključit popust) ali pa je trgovka pozabila odstranit označbo za popust,kateri ne velja več.Seveda ti mora trgovec obračunat ceno ki je označena,čeprav se je že dogajalo tudi ,da so ljudje sami naskrivaj zamenjavali cene na artiklih in potem hoteli plačat nižjo ceno.

Prav je ,da si opozorila na akcijsko ceno in da so ti jo upoštevali.Ne vidim pa nekega smisla za to na kulinariki odpirat forum,ker potem ga lahko odpremo za zdravstvene storitve (tudi tukaj žal prihaja do zmot..z veliko večjim "učinkom") in za napake v javnem sektorju..pa še kje drugje.

...zdravje tu,zdravje tam....

Vrtejbenka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. sep 2013 10:31

Nisem napisala niti,da je bilo namerno,niti nenamerno.Hotela sem samo opozoriti na napako.V dobi nameri.

Tudi to,da ljudje zamenjavajo cene ni fer.

Morda imaš prav,morda ne,da sem odprla forum-si me spravila v zadrego.

andreja m

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. sep 2013 11:06

Saj ok Andreja ...če pa drug teden ne bo to popravljeno,ker so bili obveščeni za napako,pa mirne duše ukrepaj naprej...ali tržna inšpekcija ali njihova uprava,če gre za večjo trgovsko mrežo.

Vrtejbenka

linaja  

član od: 8.12.2007

sporočila: 47

28. sep 2013 11:28

Meni se je tudi že to zgodilo, ker so pozabili umakniti akcijski listek 4+2 gratis. Plačala sem manj, ker sem jih opozorila. Me pa moti v tej isti trgovini (trgovska mreža), ker na računu ne izpišejo cene izdelka ampak samo količino in znesek. Trgovke pravijo, da ne morejo nič, ker imajo tak računalniški program. Ne vem niti ali je to dovoljeno, da izstavljajo račune brez cene, saj je to osnovni element računa.



linaja

Sporočilo je spremenil(a) linaja dne 28. 2013 11:29

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. sep 2013 11:53

Je pa tudi res,da imajo s temi sprembami akcijskih cen-vnosi v računalnik,menjava listkov k izdelku,veliko dela.

andreja m

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. sep 2013 13:50

In vsak dan je kup akcij, ne iztečejo se vse na en dan, oblik "popustov" in popustov je na desetine, po moje je čudno, da se to redko zgodi. Ker, še vedno je veljalo: kdor dela, dela tudi napake.

Sem prav v sredo gledala trgovko, ki je ob tistih avtomatskih blagajnah v eni x trgovini, kako je sočasno pripravljala nakej deset, raje100 listkov, ki so šli po zaprtju trgovine na police. Če se trgovke in trgovci ob tem nič ne zmotijo, so boljši kot večina strojev. Tako, da.........

Meni se tudi zdi, da je tvoja objava brez potrebe. No, pa ti pač vidiš stvari drugače.Tudi prav.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. sep 2013 15:13

Andreja m, seveda tvoja objava ni bila brez potrebe. Popolnoma prav je, da si opisala svojo izkušnjo.

Saj razen redkih izjem ni nihče razumel tega kot napad na blagajničarke in trgovke na dnu piramide, ki so seveda obremenjene z listki, popusti itd.

Gotovo se vsi strinjamo, da ni nič čudnega, če se ob tempu novoliberalne sprege malo manj kot sužnji kdaj zmotijo. Prav presenetljivo, da se ne večkrat.

Saj se nikoli ne zmotijo v svojo korist, ampak v korist lastnikov trgovskih verig, ki že vnaprej vkalkulirajo tudi take in drugačne zdrse ob svojih vabah za naivneže in pohlepneže.

Zelo prav je, da si opisala svojo izkušnjo, saj tu ne gre za napako in spregled blagajničarke ali trgovke ampak za sistemsko in namerno goljufanje lastnikov trgovske mreže.

Enim se zaenkrat zdi dejstvo, da so trgovke in trgovci ob vseh preobremenitvah in mizernih plačah bolj učinkoviti kot večina strojev tako normalno, da je zanje vsako razpravljanje o tem očitno brez potrebe.

Do takrat, ko bodo tudi šolstvo, zdravstvo in še kakšni kokoni  iz proračuna privatni. 

Pa nič narobe ni, če ob taki izkušnji navedeš tudi kje se je to zgodilo.

 

nola

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. sep 2013 15:59

Res-trgovke imajo mizerne plače,nola.Ravno zato nebi izpostavljala kje je ta trgovina,saj ne vem čigava napaka je.

Je pa dobro kaj takega vedeti,ne?Jaz osebno bi bila vesela,če bi me na kaj takega kdo opozoril.

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti