Kaj storiti da vložen česn ne oksidira

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 27. sep 2013 9:40 | ogledi: 3.117 | odgovori: 5

Hojla!

V dar sem dobila veliko zrnatega rjavega fižola, ker imam tudi papriko bi fižol najprej skuhala, papriko bi narezalana na trakove in vse skupaj 3min. pokuhala v razredčenem kisu.Tako pripravljeno solato bi imela za ozimnico.Zanima me če lahko v to solato dam tudi česen,manreč bojim se da bi mi česen v kisu oksidirav(postal bi modre barve).Solato bi delala danes, mi prosim lahko pomagate.

L.P.

mijamarija

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. sep 2013 10:11

Uporabi slovenski česen, ta ne oksidira tako kot kitajski :) preverjeno

hedonist

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

27. sep 2013 10:18

Zanima me ali česen pokuham z fižolom in papriko ali ga dam šele na koncu.

L.P.

mijamarija

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. sep 2013 10:47

Jaz ga dodajam v take shranke vedno na koncu v kizarec, surovega seveda.

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

27. sep 2013 11:09

Mijamarija..če boš hranila samo v kisu bo shranek kisel.Sama sem delala molo drugače,če te zanima recept ti ga rade volje napišem.Potem pozimi samo skuhaš riž ali malo pašto ,dodaš vložen fižol z čebulo,česnom in papriko in imaš takoj pripravljeno hladno solato.

Hedonist,ti pa ne moreš iz svoje kože..(ribje seveda )

Vrtejbenka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

28. sep 2013 8:14

Če ga boš pokuhala v kisu ne bo spremenil barve. 

Je pa verjetno res nekaj na tem od kje izvira česen. Ker meni se včasih obarva drugič ne, pa po resnici do nedavnega nisem bila pozorna na izvor česna, zdaj pa vedno pogledam iz kje je, če ga kupim v trgovini. 

Ker sem tudi jaz imela obarvani česen v papriki, ga sedaj vedno prekuham v kisu za vsak slučaj. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti