Jadranske ribe

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

tema odprta - 24. sep 2013 11:26 | ogledi: 6.532 | odgovori: 10

Pozdravljeni!

 

Iščemo priročnik Cankarjeve založbe - Jadranske ribe. Vsi izvodi so razprodani, zato bi prosila, če jo ima kdo doma in je ne potrebuje več, če jo proda/podari. Veseli bi bili tudi kakšnega podobnega priročnika o ribištvu. Sin je star devet let, zelo navdušen ribič, zato bo vesel vsake knjigice (bolj žepnega formata, da gre v ribiško torbo). Hvala za pomoč.

 

Brgita

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. sep 2013 13:49

Brgita, omenjeno knjigo vam z veseljem podarim.Sporočite mi, prosim, naslov in vam jo bom poslal po pošti.

 

Lep pozdrav,

Miroslav Vulović

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

30. sep 2013 9:12

Veselje v hiši - omenjena knjiga že v "pravih" rokah. Če ima kdo še kaj podobnega, se pa še vedno priporočamo. Hvala za pomoč.

Brgita

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. sep 2013 15:01

Ne vem, kaj si predstavljaš pod "kaj podobnega". Ampak če te zanimajo "morski" recepti in priprava morskega življa, je odličen vir Dalmatinska kuhinja avtorice Dike Marjanović Radica. Pa tudi veliko drugih zelo dobrih receptov se najde v njej (recimo rožata ali vsemogoči pudingi). To bi bila pa tudi vsa pomoč z moje strani, ker mi knjiga pride preveč prav, da bi jo dala iz rok - bi se pa zanesljivo kaka našla v antikvariatih ali knjigarnah.

Sonja

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

1. okt 2013 8:34

Tokrat ne iščem receptov ampak ribiške priročnike, ki so žal vsi razprodani. V knjigarnah se dobijo samo kakšne res strokovne knjige o ribah, pa še to zelo redko. Nekje sem zasledila, da so bili manjši priročniki pred leti kot priloga časopisom. Skratka nekaj, kar bo razumljivo devetletniku. Npr. slika ribe in njen kratki opis.

Brgita

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. okt 2013 10:23

Odlična knjiga je Sportski ribolov na Jadranu, avtor Josip Basioli, sicer je v hrvaščini ampak če te zanima pobrskaj mlo po netu, imaš kar nekaj ponudb :)

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. okt 2013 11:02

Letos sta izšla dva odlična priročnika o ribolovu.Eden je izšel pri Mladinski knjigi "Popoln vodnik po ribištvu v morju in sladkih vodah" ,drugi pa pri Tehniški založbi z naslovom "Priročnik za uspešen ribolov" ,ki zajema tako sladke vode kot morje.Oba st olična vodnika po ribolovu,z veliko fotografij in nasvetov.Tako,da malo poglej za ta dva priročnika..ne glede če ima 9 let,če ga veseli ribolov,bo vesel kakšnega izmed teh dveh priročnikov.Preverjeno..

Vrtejbenka

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

1. okt 2013 12:36

Sportski ribolov na Jadranu imamo. Da ne omenjam Leclerc - vedno gre domov založen z ribiškimi revijami. Samo jaz, najbolj "hudobna" mama na svetu ne dovolim, da vse to jemlje na ribolov. Veliko rib že pozna, vedno pa se najde kakšna, za katero je treba takoj pogledat kako pa kaj.

Brgita

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. okt 2013 15:29

In kako to, da ne dovoliš, da jemlje vse to na teren???? Pob ima dobre ideje, "taprau" je, mama, ne ga štopat - upam, da se ne bojiš, da se bo revija umazala ali pa zmočila - najboljša literatura je tista, zmahana, ki se ji vidi, da je mnogo pripomogla k razgledanosti in znanju svojih lastnikov!

lp

cervus

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

3. okt 2013 9:45

Ni problem seboj vzet kakšno revijo, manjšo knjigo. Vedno se pregovarjamo kako in kaj (on bi vzel seboj vse kar ima - od palic, ribiških torb.... in še tri, da to prtljago potem prenašajo). Tele manjše knjigice so idealne, saj so notri slike rib in kratek opis, kar  je po moje vse kar potrebuje tam, na licu mesta. DRugo si lahko v miru bere in ogleduje doma. Je pa res, da je vsako leto lažje .

Brgita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti