Ramen juha

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

tema odprta - 20. sep 2013 9:41 | ogledi: 11.294 | odgovori: 23

Pozdravljeni!

Ima kdo recept za ramen juho? Nekaj sem našla na spletu,vendar ni to,kar sem iskala.Če se prav spomnim,mora biti v juhi tudi meso.

Hvala za pomoć.

 

ultranova

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. sep 2013 10:13

Menda ima na Japonskem vsaka vas svoj ramen, tako kot imamo pri nas tisoč različnih štrukljev in potic. Praviloma je v vseh tudi meso ali ribe, ja, ampak samo praviloma, tako kot so pač tudi v štrukljih orehi ali skuta samo načeloma, lahko je pa tudi kaj drugega. Kakšna je juha, je v glavnem regionalna značilnost. Na internetu dobiš kak milijon receptov, eden bo že tak, da ti bo všeč.

Jaz sem doma nekaj poskušala z misom in kitajskimi rezanci, pa ni prav uspelo - ko sem bila na Japonskem, je bila pa to moja glavna hrana in so zaradi nje moji spomini še veliko lepši, kot bi bili sicer. V Evropi strežejo za moj okus najboljšega pri wagamami, samo žal teh restavracij ni v naši bližini.

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. sep 2013 11:11

Kolegica Ultra, bi blo fajn , če malo razložiš za vse nas, ki Japonske še nismo obiskali za kako župo pravzaprav gre in kaj je to ramen. Ker , sem najprej mislil, da jo je trba skuhati iz nekih ramen :)

hedonist

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

20. sep 2013 12:33

A ni nihče gledal nedavnega filma (na eni od naših komercialnih televizij ) o ameriškem dekletu, ki gre na Japonsko za svojim fantom. Fant jo zapusti in ona v obupu poišče službo v bližnji okrepčevalnici, kjer kuhajo ramen juho. No vsa zgodba se potem odvija okrog tega, da ona odraste kot človek in skozi delo ugotovi, kaj ji je v bistvu manjkalo v življenju. Na koncu postane ramen mojstrica, a dokler ni v juho vložila svoje duše in čustev, je bila juha neokusna. Tak lušten film za soboto zvečer. V glavnem, tam so v tisti pisker z juho metali govedino in svinjino s kostmi vred, pa kup zelenjave, na koncu so v bistro juho dodali rezance, svežo (na rezance narezano) zelenjavo, košček popečenega mesa (zgledal je recimo kot na žaru pečena svinjska potrebušina ).

No sem ga našla na IMDBju  >http://www.imdb.com/title/tt0806165/?ref_=sr_1< "The Ramen Girl"

Prav lušten film, pa kar veliko povedo o tej nam manj znani japonski specialiteti.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

20. sep 2013 13:15

Evo,hedonist,so me druge prehitele z razlago.Ja,meni je ta juha res super dobra in sem se po dolgem času odločila,da jo naredim sama.

Pa kot je omenila tinca; v kuho juhe vložiš ljubezen "in jo potem vsi,ki jo jedo,v trenutku,tudi začutijo".

limnol,se strinjam,da je ena boljših juh.Pripravljeno se da kupiti v tušu.

ultranova

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. sep 2013 14:55

Mi je malo bolj jasno, pa ne še povsem. Zakaj se ji reče ramen ? Ker konec koncev, tudi jaz dam v juho govedino, svinjine niti ne, ostankov pečenke tud ne, dam pa veliko zelenjave in mnogo, mnogo ljubezni. Čeprov mi še nikoli nihče ni rekel , da ima potem juha ljubezenski okus, vsi pa pravjo, da je božanska. A je pol tud moja juha od ramena ? Dej še mal pojasni prosim :)

 

hedonist

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

20. sep 2013 15:34

hedonist,ne moreš primerjati goveje juhe,z juho ramen.To je v bistvu enolončnica.Že sami rezanci,kot zakuha,zahtevajo kar dosti truda da jih narediš.

No,tisto,o ljubezni;saj ni potrebe,da ti kdo to pove,rezultati so vidni takoj,po par žlicah.

Še treniraj

ultranova

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. sep 2013 15:50

No ja , naredit rezance ni neka znanost, ampak ok ,kakor za koga. Še vedno mi pa ni znan pomen besede ramen. :)

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. sep 2013 18:06

Po eni od razlag je japonska beseda ramen enaka kitajski besedi laiman in pomeni na roko narejene rezance. Eni še dodajajo, da kuhane v vreli juhi.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. sep 2013 18:21

hedonist je napisal/a:

 Še vedno mi pa ni znan pomen besede ramen. :)



hedonist

 

To je tko, kot če bi Japonci spraševali, zakaj se reče "štrudel". Ker je tako in nič drugače. 

Če bi midva hodila skupaj v kak jezikovni tečaj, bi jaz tebe spravljala ob živce, ti pa mene. Če ti učiteljica ne bi rekla, da ni treba "over analyzing" vsake besede, bi jaz gotovo ne bila tiho. 

 

Drugače pa: MAlo več kot leto nazaj sem jedla čist ta pravo in echt in tako dalje ramen juho v Californiji, Michelin zvezdica in kajpavemkajše, bili smo edini belci v restavraciji, juha je bila pa...z stran zlit. Je smrdela po vodi, v kateri se kuhajo vampi in vsi ta pravi Japonci so prisegali, da je to točno to, kar mora biti. Jaz sem pojedla rezance iz juhe, za srebanje čorbe pa nisem imela veselja. Moje dete je prisegalo, da je to najboljša jed, kar jih je kdaj probal, njegova draga pa niti rezancev iz juhe ni jedla. Po temeljitem brskanju  po internetu sem prišla do spoznanja, da v ramen juhi ni nobenih želodcev, vampov ipd. in sem vam zato celo postavila vprašanje, če ima žolca, ko se kuha, vonj po vampih. In ste mi povedale, da nima.

 

Torej, ramen juha se kuha vsaj 8 ur, tako da se vsa vezna tkiva totalno razkuhajo. 

http://www.seriouseats.com/2012/02/how-to-make-tonkotsu-

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti