Ramen juha

trpaslik  

član od: 11.2.2010

sporočila: 10

20. sep 2013 21:39

Za dober ramen je nujna dobra juha, ki se navadno kuha iz kosti, zelenjave in kar nekaj zacimb/dodatkov. Obstaja vec vrst ramen juh, ki se razlikujejo glede na sestavine. V juho se pred serviranjem vlozi kuhane rezance (zopet nekaj razlicnih vrst), kuhano/peceno/prazeno/ocvrto meso ali ribe ter svezo zelenjavo.

Midva pripravljava ramen po teh receptih in je navadno uspesno. Se pa se vedno ne more primerjati z ramnom iz kaksne dobre japonske restavracije, kjer juho kuhajo dolgo in v velikih kolicinah.

 

trpaslik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. sep 2013 8:57

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

To je tko, kot če bi Japonci spraševali, zakaj se reče "štrudel". Ker je tako in nič drugače. 


Vanja

 

Za ramen bodo že povedali Japonci, če to v njihovem jeziku kaj posebnega pomeni. Za štrudel je pa jasno, od kod pride in kaj pomeni - der Strudel je namreč po nemško vrtinec.

Sonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. sep 2013 11:02

Dolgotrajno kuhanje koščenih in vezivnih kosov mesa s primerno kombinacijo začimb za jušno osnovo, ki jo potem obogatimo z dodatkom zelenjave, testenin in mesa, je kamen temeljac cele vrste bogatih juh oziroma enolončnic, pa naj se jim reče ramen juha, hrbtiščna juha, šara, casseoula, tortilla soup, jota - in še nekaj stotin odličnih jedi. Jesen, ki se približuje, je prava priložnost za sprehod po tem poglavju kulinarike, le privoščite si. lp, proxima

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2013 16:42

Hvala Vanja, ostajam pri goveji župi brez vampov in nevemkajše z doma narejenimi nudelni. Ramen je pa očitno ena magična beseda, ki jo je fajn uporabljati čeprav (očitno ) noben ne ve kaj pomeni.

hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. sep 2013 8:51

hedonist je napisal/a:

Hvala Vanja, ostajam pri goveji župi brez vampov in nevemkajše z doma narejenimi nudelni. Ramen je pa očitno ena magična beseda, ki jo je fajn uporabljati čeprav (očitno ) noben ne ve kaj pomeni.



hedonist

 

en.wikipedia.org/wiki/Ramen

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. sep 2013 12:48

Rmen vtipkaš v google in dobiš zadetkov kolikor hočeš. Ramen je neke vrste japonska juha z rezanci, ki je ime dobila po samih rezancih(ramen).

Se pa spominjam, da smo pred leti v New Yorku šli v eno vietnamsko restavracijo in tam dobili zelo podobno, precej nasitno juho, tako da sem jaz pojedla samo to in mi je bilo dovolj. Večja skledica, vroča juha, rezanci, meso, zelenjava. Čisto točno se ne spomnim podrobnosti, me niti ni toliko zanimalo, sem se bolj obremenjaevala z bodočo poroko mojega sina. Meni je bila všeč, najbrž ni bila original ramen, ker ni nič smrdela po vampih. Najbrž je pa tako kot pri vsaki hrani, kolikor je kuharjev, toliko je okusov.

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2013 15:38

Kot ramen juha se prodajajo tudi neke  prav okusne instant juhe. Če jih kupiš na veliko (cirka 25 v škatli), te stanejo ene 15 centov na zavitek. Je študentska hrana, ki nima čisto nič skupnega s pravo ramen juho.

 

Vanja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. sep 2013 17:43

naor, v vietnamski imajo pho, ki se mi zdi da ima vec zelenjave

"Stressed is desserts spelled backwards!"

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. sep 2013 18:51

Ja, hvala Rebecca, mislim, da si zadela. Naj pa še dodam, da me je vietnamska kuhinja navdušila. Smo šli večkrat na prigrizek, kosilo...Kdor ima možnost, mu jo toplo priporočam.

 

naor

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

24. sep 2013 7:49

trpaslik,hvala,tudi ostalim,naredim čez vikend

ultranova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti