Šola in računalnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2013 20:59

mamaF je napisal/a:

Elaphus, kako in kaj se sadi in pobira krompir in kako se skuhajo žganci, lahko otroci znajo še vedno. Za to ne rabiš ne šole ne priročnikov in ne starih časov. Če starši to počnejo in če otroci delajo z njimi, se vsega naučijo.


Mojca

Eh, jejno, tako dobesedno pa tudi nisem mislila. Hotela sem samo povedati, da so v današnjih časih pač druge oblike učenja in da otroci niso nič bolj pametni kot so bili pred sto ali več leti, pa čeprav na endvatri osvojijo igro oz. rokovanje s kajvemkako mehanično mašino. Vsega po pameti, ne preveč in ne premalo, pa magari računalnik v prvem razredu, pa bo vse teklo tako, kot je prav.

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. sep 2013 21:10

zzak1977 je napisal/a:

"predsódek 1 -dka m (ọ̑) negativen, odklonilen odnos do koga ali česa, neodvisen od izkustva"

Kar ostajam pri tem, kar sem zinil. :)

Nasplošno opažam, da imajo ravno ljudje, ki se niti malo ne poglobijo v kakšno noviteto, največ pripomb čez njih.
Commis débarrasseur

Tudi jaz ostajam pri tem, da to ni predsodek, ker moj odnos ni ne negativen, ne odklonilen, izkustvo pa tudi imam

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2013 23:24

Ob jamranju, kako so bili včasih boljši časi (pri tem ne delam nič kaj gužve, sem kar happy kot je in kot sem), se spomnim na film Woddy Allena Polnoč v Parizu. :) 

http://www.imdb.com/title/tt1605783/

 

 

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. sep 2013 0:45

elaphus je napisal/a:

 

Eh, jejno, tako dobesedno pa tudi nisem mislila. Hotela sem samo povedati, da so v današnjih časih pač druge oblike učenja in da otroci niso nič bolj pametni kot so bili pred sto ali več leti, pa čeprav na endvatri osvojijo igro oz. rokovanje s kajvemkako mehanično mašino. Vsega po pameti, ne preveč in ne premalo, pa magari računalnik v prvem razredu, pa bo vse teklo tako, kot je prav.

lp



cervus

Potem se pa opravičujem Napačno sem namreč domnevala, da želiš povedati, da otroci v "računalniški dobi" nekaterih znanj iz "realnega življenja" na račun obilice "virtualnih opravil" niti ne bodo osvojili.

Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2013 6:30

mamaF je napisal/a:

Potem se pa opravičujem Napačno sem namreč domnevala, da želiš povedati, da otroci v "računalniški dobi" nekaterih znanj iz "realnega življenja" na račun obilice "virtualnih opravil" niti ne bodo osvojili.

Pa vendar je to, kar si mislila, da želi elaphus povedati, res, za mnoge otroke, žal. Poudarjam, za mnoge, ne za vse. Mnogi, ki so jim, tudi zaradi lastne "komoditete", starši prehitro dovolili (in omogočili, seveda) preveč.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. sep 2013 6:58

Čisto na kratko, prejšnji vikend sem za rep ujela Leonardovo razstavo na GR (in bila razočarana, ampak otom potom); in potem sva se z mojim najdražjim pogovarjala o tem, kaj bi se zgodilo, če bi veliki mož živel v 21. stoletju in imel ves dostop do današnje tehnologije; ena možnost je, da bi večji del svojega časa porabil za pisanje dokumentacije, priložene prošnjam za dodelitev evropskih sredstev za svoje projekte; druga, še slabša, da bi twital kozlarije in pisal blog, ki ga zaradi zrcalnih črk ne bi noben bral. Just a thought, nimam časa razpletat naprej, ampak nekaterim bo verjetno jasno, kaj sem hotela povedat. lp, proxima

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. sep 2013 7:12

Računalniki in internet in kar je še temu podobnega so, dokler so nam na voljo, neprecenljivi.  Problem je pa lahko drugje. Nedolgo tega sem krogu visoko+ izobraženih naravoslovcev vrgla kost: kako bi se znašli, če pride do naravne katastrofe in za dalj časa zmanjka elektrike?  Zanimivo jih je bilo poslušati in kar nekaj jih je ugotovilo, da bi bilo koristno, če bi se naučili uporabljati  tudi "rehenšiber".

Sama gledam na uporabo računalnikov takole: vsaka čast tistim, ki jim laufa,  vse razumevanje tistim, ki jih ne marajo ali se jih bojijo, vsem pa zavedanje, da moramo imeti tudi rezervni program, da ne bomo čisto iz sebe, če za 14 dni pridemo nekam, kjer ni signala za mobi ali morda niti elektrike. Saj vidim že pri sebi, če mi  crkne samo internet  imam kar naenkrat velikooo časa.

In tole kar paše zraven

angie.orhideja je napisal/a:

Sinoć mi "crko" internet pa sam malo sjedio sa porodicom.
Fini neki ljudi...

angie :)

 

 

 

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti