Nedeljska maša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. sep 2013 15:43

f0rk je napisal/a:

 Ne vidim razlike, če bi ga peljala v trgovino ali pa k maši. Virozo mi lahko prinese tudi starejši otrok iz vrteca ali babica, ki pride na obisk. Je pa res, da sta oba dokaj mirna in tudi cerkev je pozimi dobro ogrevana. V drugih okoliščinah bi najbrž ravnala drugače.

Vendelina, ni korektno, da iztrgaš stavek iz konteksta. Preberi vse in se vsebina sporočila popolnoma spremeni.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. sep 2013 17:49

Saj tudi celoten odstavek stvari silno ne spremeni, daj no, malo se pa lahko režimo ob tejle temi, ka-li?  Saj je tudi izvorni Crnkovič napisal cel odstavek, citiramo pa samo en del in se ob tem zabavamo.

Ker stavek je izvrsten na več nivojih. Jaz sem se takoj spomnila tiste kampanje, da bi morae biti trgovine od nedeljah zaprte (prišla je s strani cerkvenih afiliacij in kako ta ordunga ni dolgo zdržala. In ta mentalni sklop, ki vedno znova nekako poveže maše in trgovine je definitivno zabaven.

 

Drugače je pa meni čisto vseeno kdo hodi in kdo ne hodi k maši in ali gre tja z otroki ali ne. Meni so okej vsi ljudje, ki vedo, da zgolj zato, ker njim ena idejna rešitev ustreza, še ne pomeni, da ustreza tudi vsem ostalim in zato ravno ne siijo ostaega sveta v to isto prakso.

Ima pa Cerkev na Slovenskem tolikanj težav sama s sabo in z nekaterimi svojimi, da bom jaz dama in ne bom tule prilivala  olja na ogenj...

 

 

 

Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. sep 2013 18:25

Vendelina jr. je napisal/a:
>

Ima pa Cerkev na Slovenskem tolikanj težav sama s sabo in z nekaterimi svojimi, da bom jaz dama in ne bom tule prilivala  olja na ogenj...

Vendelina jr.
Ne morem si kaj, da se ne bi do solz skrohotala ob asociaciji na tistega milega foksterierčka iz Trije možje v čolnu (J. K. Jerome). lp, proxima

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. sep 2013 18:54

Kakšen foxsi, Jack Russel terier je bil.

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. sep 2013 19:27

Vendelina jr. je napisal/a:

Saj tudi celoten odstavek stvari silno ne spremeni, daj no, malo se pa lahko režimo ob tejle temi, ka-li?  Saj je tudi izvorni Crnkovič napisal cel odstavek, citiramo pa samo en del in se ob tem zabavamo.


Vendelina jr.

 

A misliš na tega Crnkovičevega?

"Če se ne bi bal užaliti vrlih grosupeljskih faranov in ljudi iz drugih majhnih krajev, bi za XXXXX (avtocenzurirano) skoraj rekel, da se mu tragično pozna, od kod prihaja. Duhovno obzorje mu očitno nese kvečjemu do Višnje Gore."

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti