Pariz z letalom - osebna izkaznica ali poni list?

Krtina  

član od: 22.6.2009

sporočila: 6

tema odprta - 9. sep 2013 13:51 | ogledi: 5.334 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Konec septembra se odpravljam v Pariz z letalom iz Benetk. Zanimajo me vaše izkušnje glede tega, ali lahko potujem samo z osebno izkaznico ali potrebujem potni list? Najlepša hvala za odgovore.

LP Tina

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. sep 2013 13:55

Dokler si znotraj EU, je dovolj veljavna osebna izkaznica, ki si jo kot dokument o istovetnosti vedno dolžna imeti pri sebi.

m/ Drejček

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. sep 2013 15:26

drejcek je napisal/a:

Dokler si znotraj EU, je dovolj veljavna osebna izkaznica, ki si jo kot dokument o istovetnosti vedno dolžna imeti pri sebi.



m/ Drejček

 

No, to ni res, v Sloveniji velja kot osebni dokument tudi vozniško dovoljnje, tako jaz osebne izkaznice sploh nimam, saj imam za v tujino (takšno in drugačno) potni list.

Seveda pa znotraj EU lahko potuješ z osebno izkaznico, Krtina.

JJ

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2013 18:32

Odvisno od tega, kje si kupila karto - ozrioma, če že imaš dokument za elektronski check-in. Ker je fino, da potuješ z enakim dokumentom, kot je tisti, ki je naveden na tvoji elektronski karti.

Če si pa bolj konservativne sorte in si karto kupila v kakšni poslovalnici, je pa v resnici vseeno, s katerim dokumentom greš v Pariz.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti