Liker iz bezgovih cvetov in jagod

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

tema odprta - 8. sep 2013 15:46 | ogledi: 15.863 | odgovori: 10

Pozdravljeni, prosila bi za pomoč. Pred leti sem nekje zasledila recept za liker iz bezgovih cvetov in bezgovih jagod, sedaj pa iščemin iščem pa ga več ne najdem. Vem, da je nekeko tako šlo, da spomladi nabereš bezgovo cvetje in ga namočiš, potem v jeseni pa še dodaš bezgove jagode,... takrat nisem dobila bezgovih jagod in sem potem namočila samo bezgovo cvetje, bil je tudi dober, so ga vsi hvalili, ampak sedaj bi pa rada probala ta recept skupaj z jagodami, ali ima kdo recept?!

 

polalonca

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. sep 2013 22:16

Jaz sem lani delala po tem receptu (čisto spodaj) - samo z jagodami, s tem da sem namesto vodke dala beli rum. Bila sem preveč neučakana, tako da jagode niso bile čisto čisto zrele, kar naj bi pač morale biti (letos menda že so? Vsaj zgledajo - kar so jih ptiči še pustili). Končni rezultat mi ni bil preveč všeč, zato ga letos nisem ponavljala.

 

http://www.aromaterapija.si/index.php?option=com_content&

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

11. sep 2013 10:38

Ja, prav zanimiv recept, mogoče ga uporabim. Ker zaenkrat sem jagode samo izsočila na sokovniku, ga doladkala in dala nazaj v hladilnik, še vedno iščem idejo,... No če ne bo nobenega drugega nasveta, bom nekako zmešala liker iz cvetov (ki sem jih namočila) in sok ter žganje,... vam poročam kako bo.

polalonca

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

13. sep 2013 13:39

Ja, vsi ti recepti so prav zanimivi. Jaz takole ko izbiram recepte zapravim včasih toliko časa da jih pregledam  na internetu, da mi moji doma pravijo, da bi bila že lahko gotova, toliko vsega pregledam. Samo potem je ponavadi tako, da izberem enih par receptov, ki so mi fini i poberem iz vsakega nekaj pa naredim kar po svoje in vam povem, da mi je do sedaj kar uspevalo. seveda moraš vedno upoštevati okuse ljudi za katere delaš.

polalonca

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

13. sep 2013 22:03

 No da vam povem, naredila sem tako, kot sem zgoraj opisala in je super uspelo!

 

 
polalonca

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. sep 2013 11:34

Deli recept še z nami.

rdkapica

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

9. okt 2013 10:35

... no kot sem rekla že zgoraj, spomladi sem namočila cvetove na sladkorju in žganju, obvezno dodam eno plast narezane limone, zaradi okusa, potem sem bezgove jagode potrgala in jih poslula s sladkorjem inpustila čez noč v hladilniku. Naslednji dan sem sok izsočila in spraševala za ideje, potem sem pa enostavno precedila cvetove, dodala malce soka iz bezgovih jagod, dodala še malce žganja - in  uspelo mi je - vam povem odličen liker! Enemu delu soka sem dodala citronko in še malce sladkorja in limonino lupino in je nastal bezgov sok, nisem dodajala nobenih umetnih arom, saj če dodaš malce limone in citronke ima odlično aromo

Iz enega dela soka sem pa po enem iz zgornjih receptov skuhala teranov liker in namesto borovnic res dodala kar sok iz bezgovih jagod in povem vam, da ga ljudje hvalijo in da sploh ne vejo iz česa je.

 

No, nismo sami pijančki pri nas doma, ampak jaz rada malce pacam in inproviziram, pa iz ene stvari vedno naredim malce soka in še kakšen likerček zraven. Je zadnjič hčera rekla, sej mami, če ne bomo spili, bojo pa to lepa novoletna darilca

polalonca

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

10. okt 2013 11:17

Jaz se pri pripravi domačih likerjev vedno držim reka, da je "simpl tanartabolš". Torej spomladi naberem cvetove bezga in jih, skupaj s sladkorjem in limono, v plasteh zložim v stekleno posodo. Posodo pustim na soncu 3-4 tedne, precedim, dodam bistveno (!) sestavino ter razredčim s prekuhano vodo. In to je to :)

Navadno po pribljižno treh dneh, ko se sladkor že stopi, dodam malo žganja. Preventivmno, da se mi ne bi kaj pokvarilo.

Na ta način pripravljam tudi limonin in limetin liker.

Lopatka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. okt 2013 22:35

Jaz sem pa letos bezgovo cvetje, ki je ostalo od soka, zalila z žganjem in pustila par tednov. Potem sem precedila in dobila precej dober liker.

Atina

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

14. okt 2013 10:29

Atina je napisal/a:

Jaz sem pa letos bezgovo cvetje, ki je ostalo od soka, zalila z žganjem in pustila par tednov.
Atina

Kaj pravzaprav to pomeni: cvetje, ki ga nisi uporabila za sok, si zalila z žganjem, ali cvetje, ki se je najprej namakalo za sok, si zalila še z žganjem?

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti