Peka v muffin pekaču, primerna za dojenčka

KleoP2012  

član od: 26.9.2012

sporočila: 6

6. sep 2013 12:30

Bannanna, fajn ideja, hvala.  :)

Lp.

KleoP2012

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. sep 2013 13:52

KleoP2012 je napisal/a:

Mojca, najlepša hvala. 

Vseskozi improviziram, da ima naš sinko pestro in zdravo hrano. Vsak dan naredim svežo hrano, doma, ne kupim pripravljene. Kombiniram različne recepte. Naš dojenček je zadovoljen, do sedaj ni zavrnil še ničesar in je prav vse kar dobi. Ko gremo na sprehodke rad kaj gloda, oz. mu raje dam nekaj, kot pa da ima prstke v ustih. 

V peki pa nisem vešča, zato sem tule malo povprašala in ne na nekem drugem forumu, v izogib modrovanju o načinu vzgoje in vsiljevanju osebnih mnenj. Ampak mi ni glih uspelo.. hehe. Pač, vsak dela po svoje. 

Pri peki me zanima mogoče katere sestavine kruhek mora imeti, da lepo uspe, da vzhaja ipd. 

Z riževim narastkom in proseno kašo sem naredila že skoraj vse kar sem se spomnila in kje prebrala, sinko ima oboje zelo rad. Nista pa nekako primerni za v voziček, za v rokico. 

Lp.



KleoP2012

 

Za dober kruh moraš zamesiti moko, sol, sladkor, kvas in vodo. Tudi če si proti sladkorju in soli, je po mojem vseeno bolje, da pečeš sama (če imaš veselje), kot pa da poje še monogo drugega, kar je v kupljenem kruhu.

Drugače pa  me zanima, kakšni bodo ti otroci čez 10, 20 let. V bistvu me ta misel straši

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. sep 2013 19:06

Citat: "Drugače pa me zanima, kakšni bodo ti otroci čez 10, 20 let. V bistvu me ta misel straši" - 

 

Kakšni da bodo? Brez zrnca soli ..., o sladkosti pa ne bi 

mamamia

inabina  

član od: 21.7.2013

sporočila: 20

8. sep 2013 10:58

KleoP2012, kaj pa kakšni doma pečeni baby piškoti v katere daš namesto sladkorja javorjev sirup in v kašo zmleto predhodno namočeno suho sadje? Moko pa kombiniraš črno, pirino, rženo, ajdovo... Bi se dalo lepo v rokici držat, pa zdravo bi tudi bilo.

inabina

inabina  

član od: 21.7.2013

sporočila: 20

8. sep 2013 11:01

Še to, kakršenk koli domač kruh bo bolj zdrav od kateregakoli kupljenega. Če ga namesto v hlebec oblikuješ v palčke, malo širše grisine bo tudi lepše šlo v rokico. Med moko lahko daš tudi zmleta semena (bučna, sezamova itd) za spremembo okusa, ker cela zrna verjetno pri tej starosti niso še priporočljiva. 

Veliko veselja s fantičem želim ;)

inabina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. sep 2013 11:19

Ja dobro, ampak kaj je v javorovem sirupu drugega kot sladkor? In koliko ga bo otrok v treh grižljajih, preden mu bo mafin odletel iz rok na tla, pojedel, da bi iz njega počrpal vse oh in ah zdrave snovi, ki jih v navadnem sladkorju ni? Skorja navadnega kruha prav lepo sede v otrokovo roko, če smo že pri tem. In mu ne bo prav nič škodila, zanesljivo manj kot baby piškoti, pa četudi so iz javorjevega ali kaktusovega ali kateregakolidrugega sirupa.

Jaz tudi želim veliko veselja s fantičem, ampak tudi fantič mora kdaj imeti kaj veselja. Če se že pri kruhu tako komplicira, revežu bolj slabo kaže.

Sonja

inabina  

član od: 21.7.2013

sporočila: 20

8. sep 2013 13:27

No namesto javorjevega sirupa je komot lahko not med ali kaj podobnega. Kolikor sama razumem želi ponuditi otroku priboljšek a ne ravno največji poc. Je pa za vzet v roke kak učbenik kemije in naštudirat cukre 

inabina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. sep 2013 13:59

inabina je napisal/a:

 Je pa za vzet v roke kak učbenik kemije in naštudirat cukre 

Je ta nasvet namenjen limnol ali KlepoP2012?

Če je za slednjo, evo, tukaj je. Ni sicer kemijski, pa bo menda tudi v učbniku za biologijo kaj o sladkorjih pisalo. Sicer pa, je bilo obdelano vsaj v OŠ, če že ne tudi v SŠ.

 

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. sep 2013 15:34

namočeno suho sadje?I

In v tem ni niti malo cukra ali kaj? Samo bolj zdravi so ti sladkorji? A tudi kalorij ima precej suho sadje, kajne?

Razumem željo po zdravi prehrani za malčka, ne razumem pa zapletanja z milom in žajfo ...

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. sep 2013 15:44

Ful cukra je v suhem sadju, tole sem ji še jaz predlagala, ker sem površno prezrla, da "noče dajati otroku sladkorja v nobeni obliki" - sem videla, kar sem hotela videt ... da se izogiba belemu sladkorju in soli.
Če gre za izogibanje sladkorju oziroma okusu po sladkem nasploh, je pač druga zgodba.

Potem pač za prigrizek vse sladke zadeve itak odpadejo, ne glede na to s čim so sladkane.

Alora ostane za prigrizek za v voziček lepo narezano surovo korenje, zelena, koleraba itd. ali pač kruh v 1001 obliki :)

(čeprav po drugi strani mislim, da tudi ni nujno, da otroci ves čas in povsod nekaj glodajo, te navade se potem strašno težko otrese marsikdo od odraslih, ki ugotovi, da se sploh ne zaveda, koliko v resnici poje med obroki in med raznimi opravili) ... ampak to je že druga zgodba, da ne bom preveč zašla od osnovnega problema v tej temi

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti