Nove posode ne primejo na indukciji

nika555  

član od: 2.11.2010

sporočila: 15

tema odprta - 5. sep 2013 14:48 | ogledi: 8.850 | odgovori: 6

zanima me če ima kdo slučajno podobne probleme.

imam novo kuhinjo staro 3 tedne in indukcijsko ploščo beko. problem je v tem da nekatere posode sploh ne primejo na indukcijo kljub temu da naj bi bile primerne za to nap.ponev delimano kupljena v mercatorju in merkurjeve posode biva keramika. kaj je vzrok za to? 

nika555

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. sep 2013 15:16

Posode so različne kvalitete, zato je treba v nakupe z magnetkom v žepu - če prime magnet, se bo tudi kuhalo! Tudi sama sem že videla v trgovini posodo, na kateri je pisalo "za vsa kuhališča", a je v resnici veljalo za vsa RAZEN indukcije, magnet je padel z nje.

Lisa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2013 20:17

Velja pa tudi obratno... medtem ko na enih kuhališčih primejo posode na katerih niti ne piše da so za indukcijo (pa ne govorim le o železnih piskrih), drugi štedilniki ne trznejo.. Če je posoda primerna za tvoje kuhališče, mora delati, sicer reklamiraj kuhališče ali pa ti bo živce žrlo naslednjih nekaj let

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. sep 2013 20:45

Jaz imam merkurjeve keramične od bive in vse primejo..za Delimano ne vem..meni ni prijelo,sem tudi kupila v Merkatorju in šele potem videla da  ni za indukcijo...vso posodo probaj z magnetom...

lp goga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2013 22:51

Prime tako Biva kot tudi Delimano iz Mercatorjeve akcije. Sem pa v trgovino vrnila dve kafetjeri, ki nista delali (pa to ne zaradi premajhnega premera dna, ker primejo tudi manjši lončki), prav tako nista delali pri kolegici, čeprav sta bili obe tudi za uporabo na indukciji.

 

Loni Makaroni

Boka_Boka  

član od: 1.5.2009

sporočila: 3

6. sep 2013 10:55

Pri indukcijskih posodah dobro preučite dno!

Magnetno je le do notranjega roba stene posode, torej okoli 1 cm manj, kot je premer celotnega dna posode.

Nekatere posode, mislim da jih je kupila v Sparu še za steklokeramično ploščo, pa imajo ta nemagnetni rob še za dober centimeter povečan - torej magnernega dna je v premeru 2.5 cm manj, kot celoten premer dna posode.

Ker pa je bil pisker velik, je bil čas do zavretja občutno daljši, kot pri posodi, kupljeni v Mercatorjevi akciji.

In če plošča zahteva minimalni premer posode se zna dogoditi, da kjub velikemu dnu piskra ne registrira - ker je magnetnega dela občutno manj. 

Boka_Boka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. sep 2013 11:17

super.. Se ena razlaga...

meni sicer prime tudi emajliran piskercek premera 5 cm ki je dosti manj kot narisan minimalni krog

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti