Slivov sok

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

tema odprta - 1. sep 2013 21:51 | ogledi: 11.378 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Ima kdo kakšno idejo/izkušnjo, kako narediti slivov sok?? Karkoli ...

Hvala!!

Noel

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

2. sep 2013 10:38

Pozdravljena

Ravno včeraj sem delal sok iz medičnih sliv, ki pa so bolj vodene od marmeladnih. Recept sem dobil na neki srbski strani:

1 kg sliv

4 l vode (2L+2l)

20 dkg sladkorja

2 žličke citronske kisline

Slive izkoščičiš in jih razrežeš na četrtone in jih skuhaš v 2 l vode da se zmehčajo, to je približno 30 minut. nato jih spasiraš z paličnim mešalnikom, precediš skozi cedilo, dodaš 2 l vode, sladkor, citronko in zavreš ter kuhaš še kakšnih 10 minut. Nato jih natočiš v vroče steklenice. Za daljšo hrambo je potrebna pasterizacija.

Enkrat sem ga že kuhal preje, bil je bolj blagega okusa , vendar je čez 1 teden dobil bolj močan okus. Skratka bil je dosti bolj okusen.

LP Tonsk

 



tonsk

Sporočilo je spremenil(a) tonsk dne 02. 2013 18:31

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

6. sep 2013 9:27

Slive skuham brez sladkorja kot gost kompot, cimet in nageljnove žbice dam zraven v mrežici in jih kasneje odstranim. 

Kuhane slive zmiksam, precedim skozi malo bolj redko cedilo, da odstranim samo kožice in ostane gostljata kaša. Ohladim, dodam sok svežih limon, sladkor kot za manj sladek malinovec in napolnim steklenice. Ker je limona sveža, dam takoj v hladilnik in redčimo kot kašast sok po okusu.

Porabimo običajno v največ dveh dneh.  

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti