Pecivo - tortica

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

tema odprta - 1. sep 2013 18:34 | ogledi: 5.292 | odgovori: 5

Rabila bi malo vaše kuharske pomoči. Vem,da vas je veliko,ki imate ideje in dobre recepte.

Svojemu fantu bi rada naredila tortico - v majhnem pekaču v obliki srčka (dolg je okrog 11cm, zgoraj je širok okrog 12cm, visok 4,5cm)

Če imate kak dober fin, okusen in ne preveč kompliciran recept za eno tortico bi prosila,da mi ga napišete.

 

Prosila bi pa še za kakšen nasvet glede okrogle torte premir 26cm.

Biskvit bi naredila po receptu iz baze - ki ne pade dol. Za nadev bi naredila kislo smetano in jagode na vrhu pa bi dala sladko smetano. Bi bila ta kombinacija vredu.. kakšen drug predlog?

UČENKA T

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

1. sep 2013 18:45

Tudi sama imam tak model. Vanj gre res malo testa. Kupila sem ga za svojo vnukinjo, da bi skupaj z mano delala tortice.  Priporočam ti, da narediš le četrtino količine testa za kako drugo torto po tvojem okusu. Teh pa je v bazi nešteto. Mislim, da bi kak biskvit iz 6 jajc bil dovolj kar za obe torti: 26 cm in tale srček.

 

Sweetie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2013 19:27

Za srček je po moje dovolj biskvit iz dveh jajc, največ treh. Za nadev je pa odvisno, kaj ima tvoj dečko rad - je to kaj bolj čokoladnega, sadnega, skutnega? 

 

mamamia

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

1. sep 2013 19:31

bolj sadni nadev

UČENKA T

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2013 19:43

Potem pa jaz ne bi komplicirala: narediš vanilijevo kremo z ananasom.

Za kremo:
2 jajci
dva vanilijeva pudinga
konzerva kokosovega mleka
dva dl navadnega mleka
10 dag sladkorja
žlica ruma

manjša konzerva ananasa

 

Od kokosovega mleka vzameš tri ači štiri žlice in zmešaš z žlico sladkorja in z malo ruma ali kokosovega likerja in s tem navlažiš biskvit. 

 

Kremo pripravimo tako, da rumenjake zmešamo s praškom za puding in sladkorjem in to vmešamo v vrelo mešanico kokosovega in navadnega mleka ter ruma. V še vroč puding vmešamo trd sneg iz beljakov, premešemo in damo kremo hladiti. Če je preredka, si pomagamo s fix želatino.

 

Ko se krema nekoliko ohladi, jo namažemo na spodnjo plast biskvita in na to naložimo koščke ananasa (seveda ga dobro odcedimo). Pokrijemo z drugo ploščo in namažemo s kremo in naložimo ananas, pokrijemo s tretjo ploščo biskvita in vrh ter obod torte premažemo s kremo. Obilno potresemo s kokosovo moko in okrasimo. Lahko pa torto potresemo tudi s sveže naribanim kokosom, aroma bo še veliko bolj izrazita.

 

Namesto ananasa lahko uporabiš jagode, višnje, breskve, borovnice, katerokoli sadje skratka. 

mamamia

UČENKA T  

član od: 29.12.2012

sporočila: 88

1. sep 2013 20:07

mamamia hvala ti za tale recept

 

UČENKA T

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti