Ohridska rezina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

1. sep 2013 12:13

....ne, tunelnina od Slona do Draša je predraga, me izvrže kar v Dobnikovih nebesih v pasaži Maxija



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 01. 2013 12:13

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

1. sep 2013 16:12

Ja, res je - včasih so se videli celi koščki orehov. Ampak to je bilo po moje precej zoprno za rezat.

 

lp

http://zaspancki.si/

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

1. sep 2013 20:26

Vanjatajnsek, na izgled točno to, orehi pa so se res čutili, so bili tako grobo narezani. bom ob priliki to rezino poskusila, da vidim, če je tudi okus isti, kot se ga spomnim - je pa res prava nasitna bomba. Zdaj pa še zbrskam skupaj recept ali pa poskusim enkrat sama skombinirati, pa da vidim.

Če sem odkrita, me je v tej rezini najbolj presenečala tista plast z orehi in sladkorjem. Hvala vsem za pomoč in ko bom spekla upam vsaj dovolj dober približek originalu, poročam.

BABI 2+2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. sep 2013 20:35

BABI 2+2 je napisal/a:
Hvala vsem za pomoč in ko bom spekla upam vsaj dovolj dober približek originalu, poročam.

Povabi, kaj boš (samo) poročala.

rimljanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

1. sep 2013 21:43

Rimljanka, bom, bom, saj vem, degustacija samo ene osebe ni tisto tapravo, če uspe, se tudi pohvala prileže. Samo bom počakala na malo hladnejše dni, ker ta rezina pa res zakuri.....

BABI 2+2

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. sep 2013 23:09

Veliko restavracij imenuje tele ohridske rezine po svoji lokaciji. V velenju so bile davnega dne KSC rezine, Potem sem jih videla kot Unionske rezine, Emona rezine. Delala sem jih po receptu iz baze  http://www.kulinarika.net/recepti/3872/sladice/ohridske  in so bile točno take, kot se jih spomnim iz dijaškin in študentskih dni. Vedno so imele 2 plasti, orehovo in kremasto, in seveda na vrhu čokoladno glazuro. Spodnja orehova plast je bila navadno bolj hrustljava, vmesne pa so se zmehčale zaradi vanilijeve kreme.

 

Ivačič ima rezine pod imenom Unionske v eni svojih knjig, a jih dela iz mandeljev. Mandelji imajo čisto drugačno teksturo kot orehi in zato po njegovih navodilih ne pridejo prav. Ohridske so mi v prvem uspele v nulo. Kot vse ostalo, če je recept OK. 

Vanja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. sep 2013 14:45

Ne, ne - v "tej Ohridski/orehovi" rezini, katere fotko sem priložila in o kateri teče beseda, prav gotovo ni nobene vanilijeve kreme.

lp

http://zaspancki.si/

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. sep 2013 15:25

rimljanka je napisal/a:

Pa tole? in še tole?



rimljanka



Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 31. 2013 22:48

Jaz tudi mislim, da je tole, tisti pravi recept za ohridsko rezino, sem pa jedla izredno dobro v Slaščičarni Lenček v Domžalah, bi šla zdajle takoj spet na eno

babka1951

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. sep 2013 15:39

Ne vem, zakaj so tele EMonske/union/KSC rezine imenovali tudi Ohridske in jo kot tako dali sem v bazo. Ker meni je tale iz mojega zgornjega linka še vedno "unionska" ali KSC. Spomnim se, da smo jo jedli po plasteh: Najprej se je "dol potegnila" čokoladna plast, potem orehova, potem vanilijeva in tako do konca. Tudi jaz bi eno ob tejle moji praznično jutranji kavi. 

Vanja

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. sep 2013 16:03

Na sliki Tajnškove se lepo vidi plasti kot se jih spomnim, jedli pa smo to rezino res tako kot pravi Vanja, od zgoraj navzdol po plasteh :))))

3 x se ponavlja: biskvitna plošča, orehi s sladkorjem, krema kot mešanica maslo, čokolada, rumenjaki...

Biskvitno ploščo vem kako in rjavo kremo, le orehi s sladkorjem pa ne vem točno kako. Ali se speče mešanica sladkorja in orehov ter malo moke ali kako? Plasti je treba verjetno peči vsako posebej, ker prerezati se najbrž ne da. Uf, me tole žre....

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti