Zeleni paradižnik

SlavkaZorica  

član od: 30.8.2013

sporočila: 2

tema odprta - 30. avg 2013 22:36 | ogledi: 10.193 | odgovori: 16

Pozdravljeni, morda kdo ve, kje je možno dobiti zeleni paradižnik. Delala bom ajvar, pa bi ga nujno potrebovala. Hvala in lp.

SlavkaZorica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. avg 2013 22:59

Poišči kakšno kmetijo, ki goji paradižnik in se zmeni zanj. Ker se ne ve, od kod si, ti je težko konkretneje svetovati. Aloi pa pojdi na trg in se zmeni s katero od branjevk.

rimljanka

SlavkaZorica  

član od: 30.8.2013

sporočila: 2

30. avg 2013 23:18

Sem iz Maribora. SlavkaZorica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. avg 2013 7:03

Kaj nimate ob nedeljah nekje v Mb sejma, kjer se dobi vse, od šivanke do lokomotive? Pa trg imate tudi, kajne?

rimljanka

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

31. avg 2013 22:13

Jaz pri ajvarju sploh ne kompliciram, porabim vse kar najdem na vrtu: paradižnik rdeč ali zelen, papriko, čebulo, korenje, melancane, česen... Lahko vse,  lahko pa karkoli od tega manjka, ni problem, razmerje tudi ni zabetonirano. Zelenjavo dam očiščeno celo v lonec, dolijem okisano vodo in pokuham toliko, da je primerno mehko. Potem po občutku nekaj tekočine odlijem, goščo pa v multipraktiku zmeljem (tako da ni čista župca), dodam začimbe (poper, sol, čili, malo gorčice..), še malo olja, samo še malo pokuham in nadevam v kozarce ter jih dam v pasterizator za pol ure na 90 stopinj. No, pa nikoli ne znam skuhati 2x zapored enakega ajvarja, so pa do zdaj še vsega pojedli.

BABI 2+2

SMTN  

član od: 15.9.2013

sporočila: 4

17. sep 2013 12:37

ALI NI ZELEN PARADIŽNIK STRUPEN??

SMTN

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

17. sep 2013 13:05

Strupen je surov zelen paradižnik, kuhanje solanin (bolj pametni me bodo popravili če ni prav) uniči, zato tak paradižnik lahko mirno porabimo za jesensko vkuhavanje vseh sort namazov in shrankov.

Bom pa vesela kakega novega in izvirnega recepta za porabo pridelka, ki več kot očitno ne bo dozorel, ostalo ga je pa še kar veliko po vejah. Naknadno pozorjen meni preprosto ni dober, oz. mi je brez okusa, tako da tega ne delam več.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

17. sep 2013 21:38

O uporabi, oziroma pripravi zelenega paradižnika, se je debatiralo tudi v spodaj pripeti temi:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7881

in tudi:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1956

Tako sem lansko leto prvič naredila par kozarčkov marmelade iz zelenih paradižnikov, in res, ob pokušanju le-te, nihče ni ugotovil, da je narejena iz paradižnikov.

Sicer pa zeleni paradižnik porabim za odlično solato-srbsko solato, ki se odlično poda k pečenemu mesu. 

Johanna

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. sep 2013 13:41

No samo mislim, da smo imeli vključeni v debato v mislih navaden rdeč paradajz, ki pač jeseni ne uspe dozoreti in nam ga je pač škoda vreči v kompost. Sortni zeleni paradižnik je pač druga zgodba.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti