Sončnična semena v kruhu

Lucy_lu  

član od: 9.8.2013

sporočila: 6

tema odprta - 30. avg 2013 11:12 | ogledi: 11.137 | odgovori: 4

Lep pozdravček, zvečer sem spekla kruhek brez kvasa po že večkrat preverjenem receptu, le da sem tokrat namesto pirine moke uporabila polnozrnato pšenično moko. V ta kruh vedno dodajam sončnična semena. Zjutraj ko sem ga načela sem v kruhu opazila zelene pike okrog semen, kot da bi sončnična semena oksidirala. Izgleda kot temno zelena plesen, ko pa pogledaš bližje vidiš, da ni plesen ampak da so čudne barve samo semena. Ni mi jasno kaj se je zgodilo, je to kak normalen proces ali kaj? Vse sestavine so biološko pridelane in sveže. V kruhu pa je poleg omenjene moke in teh čudnih semen še: domače kislo mleko, vinski kvas, mala žlička kisa, sol in radenska. Hvala za kakršno koli informacijo, da vem kaj naj zdaj s tem sicer odličnim kruhkom ;)

Lucy_lu

Uršeja  

član od: 11.11.2013

sporočila: 1

27. mar 2014 8:21

Vem, da je star post, vendar vseeno: meni se je tudi dvakrat zgodilo podobno kot je opisano zgoraj in ne vem zakaj. Okoli sončničnih semen so bile zelene pikice. Ima kdo idejo zakaj bi to bilo?

Uršeja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. mar 2014 10:52

Sončnična semena – golice imajo temno zeleno lupinico. Očitno je lupinica odstopila oziroma pobarvala okolico semen. Zakaj v enem primeru lupinica odstopi, v drugem pa ne, pa nimam razlage.

rdkapica

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

27. mar 2014 11:24

Golice so bučna semena -ne sončnična.

Engie

elfk  

član od: 7.4.2014

sporočila: 1

14. okt 2014 8:02

Tudi jaz sem se malo prestrašila, ko sem okoli sončničnih semen zagledala zeleno barvo (v bistvu sem potem kruh dala račkam). Ko se mi je pa to spet pojavilo, sem malo pobrskala po angleški literaturi. Izkazalo se je da je zelena barva klorogena kislina, ki se razije v alkalnih pogojih (vidna ko se kruh ohladi). Je pa prisotna v vseh rastlinah in je odličen antioksidant.

 

elfk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti