Konopljina moka - piškoti recept

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

tema odprta - 29. avg 2013 19:32 | ogledi: 6.207 | odgovori: 2

ZDRAVO!

Bila sem na sejmu v Radgoni,kjer sem jedla piškote iz konopljine moke,kateri so mi bili zelo všeč predvsem nečakinji. Zato sem kupila konopljino moko. Žal mi gospa, ki  je prodajala moko in kekse ni znala pomagati. Zato vas prosi , če veste za recept, da mi pomagate- bili so zelo krhki. 

HVALA

 

 

 

 

Andreja2

lukapo  

član od: 25.4.2017

sporočila: 5

3. dec 2020 16:25

Zdravo Andreja,

najdete lahko kateri koli recept in opisano moko zamenjate za konopljino moko. Gre preprosto za zamenjavo približno 25% moke, ki jo zahteva recept, s konopljino moko. Če jo vzamete več kot toliko tvegate, da recept ne bo deloval kot je bilo predvideno. Popolnoma se obnese s sladkimi in slanimi jedmi - zlasti s tistimi z močnim zeliščnim okusom. Vse kaj konopljina moka je in kako jo uporabljate pa tukaj.

lukapo

Marko43  

član od: 23.12.2021

sporočila: 2

23. dec 2021 13:27

Sam namesto konopljine moke uporabljam raje konopljine proteine, saj gre skorajda za enako stvar, le da niso tako grobi kot moka, posledično je pa tudi tekstura piškotov, kruha,...bolj gladka. 

Marko43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti