Sladkor v prahu

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

30. avg 2013 9:14

Po pravici niti ne vem, kakšen okus je po zmleti kredi ;)

Res pa je tudi, da doma nimam nobenega drugega belega sladkorja, da bi sploh primerjal. Mogoče se motim, vendar se mi zdi, da je razlika v okusu ravno zaradi tega, ker je tako fin. Pri drugih, ki imajo večje delce, verjetno bolj okusiš sladkobo, pri temu pa moraš imeti večjo količino, da pride do istega efekta.

 

Pomoje bi morala ti to bolje pojasniti, ker si v nekem podobnem "fohu".

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. avg 2013 20:44

V fin sladkor dodajajo silikagel kot sušilo (da ne nastajajo grudice) in titanov dioksid, da je res snežno bel tudi v glazuri.Včasih pač z enim ali drugim ali obema pretiravajo in rezultat je ta, da niti sladkor ni več prav sladek.

Jaz bi se vseeno raje odločila za kako manj sežno belo varianto, ziher je ziher. S samim sejanjem ne dosežeš kaj prida, saj so dodani mineralni delci ponavadi manjši od zrnc sladkorja.

Sonja

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. avg 2013 22:20

bannanna je napisal/a:

Jaaaa, tega sem že imela!! Res je fin ampak kaj ko ima okus po zmleti kredi :S ali pa sem jaz naletela na takšno šaržo. Kaj misliš? 



 

jaz sem ga kupila samo enkrat in nikoli več, ker je imel nek čuden vonj (mogoče po kredi, ne vem :) ), posledično tudi okus.. sem dodala še vanili sladkor in vanilijevo aromo, da mi je komaj uspelo stvar do konca izpeljati, saj drugega pri roki nisem imela..

 

Sunny09

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

31. avg 2013 13:05

Kaj pa če se ga poskusi dodatno nadrobiti v kamnitem možnarju? Bi to kaj pomagalo?

vanilia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. avg 2013 13:07

Okusa ne bo spremenilo, če je že enkrat zapacan z vsemi mogočimi dodatki, lako pa seveda v možnarju sproti po potrebi delaš sladkor v prahu iz navadnega. To je najbolj zanesljiva varianta, da veš, kaj ješ.

Sonja

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

31. avg 2013 13:11

Aha, sem pa imela v mislih, če bi se dalo sladkor v prahu v možnarju še bolj na fino nadrobit :)

vanilia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. avg 2013 14:19

Jasno, da se da

Sama si ga vedno delam na ta način, glede na to, da so potrebe po mletem sladkorju običajno bolj majhne.

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

31. avg 2013 15:25

 sejes navadno mlet sladkor (lahko tudi tistega iz mlincka brez dodatkov)

"Stressed is desserts spelled backwards!"

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

31. avg 2013 22:18

Dobro, pa kaj cuker ni več cuker? Da še tu notri mešajo dodatne stvari je pa že preveč!

BABI 2+2

lollypop  

član od: 16.1.2011

sporočila: 175

31. avg 2013 23:50

Ne, tudi ˝cuker ni več cuker˝. Ravno danes mi je sorodnica s sinom celiakašem povedala, da bi zanj koruzna moka sicer bila ok, a je ne sme uživati, ker je dostikrat med njo zamešana pšenična moka, in sicer zgolj zato, da proizvajalec prihrani. In še ena štorija na to temo: ko je mečkator zamenjal videz plastenke in nalepke za kečap, je proizvod še vedno prodajal kot kečap svoje blagovne znamke, s to razliko, da se je vsebnost paradižnika krepko prepolovila, po tanovem pa se je v njem pojavila gora škroba (in ostalih dodatkov, seveda). Sta ga starša postavila predenj v dobri veri, češ, saj je le embalaža druga, kečap te blagovne znamke pa res lahko poješ, kot do zdaj. Še dobro da mali ne poje ničesar, če prej ne preveri etikete.

 

Poanta: cuker vsekakor ni več samo cuker. Žal.

lollypop

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti