Paradižnikovi rezanci

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

tema odprta - 28. avg 2013 18:55 | ogledi: 4.389 | odgovori: 7

Ali kdo dela široke rezance z paradižnikom?

 

 

Rada bi jih naredila,pa ne vem,če je kačap vredu in koliko ga je treba

dati na kilogram moke.

 

 

 

 

zakosek

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

28. avg 2013 19:06

Paradižnikovo mezgo daš po občutku..za jajčne testenine daš kakšno jajce manj,če delaš brez jajc pa manj vode..sledi občutku.Recepta tukaj nimam,če želiš,ko pridem domov ti pošljem na ZS.

Ena varianta in to dobra je da narediš klasično testo za testenine,pred zadnjim valjanjem,ko prepogibaš na pol trak in vstavljaš v valjar je to ,da polovico posuješ z fino sesekljanimi suhimi paradižniki,spustiš skoz valjar,da se vtisnejo v testo in jih šele sedaj zrežeš na široke rezance.

Vrtejbenka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

28. avg 2013 19:57

Na 100 g moke pride 5 g paradižnikovega koncentrata, kar je približno ena žlička.

S prakso si potem seveda  spreminjaš količno,  nekateri v želji po močnejši barvi dodajajo več koncentrata, meni ni všeč.

Vrtejbenka, mi, ki delamo vse na roke , suh paradižnik dodamo v zadnji tretjini mesenja. Res je dobro!

lp

 

mzm

zakosek  

član od: 25.10.2007

sporočila: 27

29. avg 2013 2:11

Mogoče poskusim danes.Rada bi imela pisano tudi z korenčkom.

Kakega daste not suruvega naribanega?

Koliko približno na kilo?

tudi jaz delam na roke vse.

Dobim obisk rada bi barvito mizo.

zakosek

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

29. avg 2013 10:47

Če so vam všeč barve, je zdaj ravno čas za rdečo ( viola, roza, odvisno od količine ) pašto.

Oni dan sem naredila tole, ampak mojega je skoraj kap.

http://imenudibenedetta.blogspot.com/2011/11/farfalle-fuxia.html

Lahko naredite roza/fuksija  omako ali pa dodate zmiksano  rdečo peso že kar  v testo za  rezance.

 

Pošteno povedano imam raje klasično pašto. Barvasta je sicer  lepa na oko, okusi pa, hm, meni se ne zdijo bogvekaj..izjema je le  pašta z  dodatkom suhih paradižnikov.

 

 

 

 

lp Lučka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

29. avg 2013 12:19

Lucka52..tudi mojega bi kaj zadelo ob taki barvi...Najraje imamo navadne..občasno dodamza spremembo  suhe paradižnike ali pa z suho baziliko,majaron,timijan...Lepo pride tudi z svežimi zelišči,ki se jih vtisne v zadnje valjanje.S korenjem sem probala,sam sem ga naribala,pa je prilšla pašta lisasta.Najbrž bi morala spasirat.

Vrtejbenka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

29. avg 2013 12:28

lucka52 je napisal/a:

Če so vam všeč barve, je zdaj ravno čas za rdečo ( viola, roza, odvisno od količine ) pašto.

Oni dan sem naredila tole, ampak mojega je skoraj kap.

http://imenudibenedetta.blogspot.com/2011/11/farfalle-fuxia.html

Lahko naredite roza/fuksija  omako ali pa dodate zmiksano  rdečo peso že kar  v testo za  rezance.

 

Pošteno povedano imam raje klasično pašto. Barvasta je sicer  lepa na oko, okusi pa, hm, meni se ne zdijo bogvekaj..izjema je le  pašta z  dodatkom suhih paradižnikov.

 lp Lučka

 

Ha, lucka, pri takih testeninah bi tudi mene kap  

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti