Suha oziroma "libanonska" baklava

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

tema odprta - 26. avg 2013 15:59 | ogledi: 19.572 | odgovori: 15

Pozna kdo?

Enkrat sem v tujini v Libanonski restavraciji jedel suhe baklave. So kot krhko, hrustljavo pecivo, ki ti usta napolni z neizmernim bogastvom okusov...

Zagotovo vem, da so bile noter pistacije, pa tudi drugi oreščki. Seveda je testo bilo listnato, dobro prezračeno in tudi maslo se je dobro čutilo.

Bolj kot sam opis pa me zanima, če kdo pozna recept? Iščem ga že nekaj let, pa ga ne najdem. Niti google mi ne pomaga! Tista restavracija je pa daleč in dvomim, da grem še kdaj.. ali pa, če sploh še stoji tam....

Ponavljam, suhe baklave!!! Tiste recepte s sirupom in vlaženjem baklav poznam in sem jih preizkusil že v nešteto variantah, zato še enkrat prosim za info samo, če poznate recept za suhe baklave. ker mi nikakor ne znese skupaj spraviti, pa sem poskusil že vse možno... (razna masla, med, sladki namazi, kar pač najdem po orientalskih trgovinah...)

kuharamater

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. avg 2013 16:07

Poskusi na strička googla, vtipkaj lebanon baklava, in dobiš cca 614.000 zadetkov, verjetn je med njimi tudi tvoja baklava, poglej, meni se ne ljubi-

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. avg 2013 16:12

Kuharamater, ena moja prijateljica Libanonka (rojena tam) jih dela in napravljene so s pistacijami in vodo pomarančnih cvetov (ne vem, če je pravilen prevod: Orange blossom water). So prav tako sočne kot turške, zato se mi zdi, da so bile suhe, ki si jo dobil v tisti libanonski restavraciji samo...ne sveže. Sorry.

Narejene so iz PHYLLO testa, ne iz listnatega. Enako testo uporabljajo za pripravo baklav pri nas tudi Turki. Testo je tako tanko, da se v minuti posuši, če ga ne pokrivaš z vlažno kuhinjsko krpo.

 

Vanja

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

26. avg 2013 16:16

Poznam nekaj arabskih baklav,ki jih prodajajo suhe in zraven dodajo sladkorni sirup,ki ga lahko polijes po njih ali pa ne.

Tole je libanonska baklava ,pri kateri bi jaz spustila sirup in dobis suho

http://www.dedemed.com/mediterranean/baklava-recipe

 

 

daabul

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

26. avg 2013 16:27

Hvala vam za hitre in natančne odgovore.

ežoj - nekaj mora biti na moji kanti (računalnik imenovani) narobe, ker sem vtipkal že nešteto variant (tudi tvojo) pa ni vrne samo neke brezvezne linke...

 

Vanja - res je, PHYLLO testo . Sem se namerno zmotil, ker sem pričakoval vprašanja, kaj je to phyllo testo namesto odogvorov. Ti pa zagotavljam, da so bile sveže, ker "ne sveže" ne morejo biti hrustljave, so samo "suhe" :)) Hvala vseeno za vse info - zelo koristno!

 

daabul - da, mislim, da bo to kar v redu. Velika hvala tudi tebi!!!

kuharamater

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

26. avg 2013 16:50

tale razprava o libanonski baklavi je še mene pritegnila, zato sem  malo poguglala in našla tale recept. http://www.canadianliving.com/food/baking_and_desserts/cook Sirup sicer vsebuje, vendar ga je količinsko veliko manj kot pri klasični baklavi, pa še ostale zanimive sestavine ima in rožice prav simpatično izgledajo. 

Sweetie

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. avg 2013 10:33

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Testo je tako tanko, da se v minuti posuši, če ga ne pokrivaš z vlažno kuhinjsko krpo.


Vanja

 

Ali se v Ljubljani dobi tako tanko testo?

rdkapica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. avg 2013 10:39

Če se v Mb dobi, se gotovo tudi v Ljubljani. Poglej v hladilnik pri vlečenih in listantih testih, ni vrag da se še to ne bo našlo.

 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. avg 2013 10:41

Recimo na koseški tržnici, v trgovini s toskansko hrano.

rimljanka

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

27. avg 2013 16:28

Tako so izgledale oziroma je to najboljši, skoraj enak približek tistemu, kar sem takrat jedel! (slike sem našel na netu):

kuharamater

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti