Suha oziroma "libanonska" baklava

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

27. avg 2013 16:34

rdkapica - enkrat sem ga kupil v sparu v BTC-ju, pred ene pol leta. Kasneje pa sem enkrat šel zastonj... Ne boš verjela, tudi v Hoferju sem ga že našel :) V glavnem pa ga, ker sem primorec, kupim v Italiji. Jaz hodim v Videm (Udine) v center Iper La grande.

 

Sicer pa res hvala vsem, ki ste mi pomagali. 

kuharamater

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

28. avg 2013 11:20

Kako je označeno to testo, da se loči od ostalih debelejših vlečenih testov (paketkov)?

rdkapica

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

28. avg 2013 13:16

rdkapica je napisal/a:

Kako je označeno to testo, da se loči od ostalih debelejših vlečenih testov (paketkov)?



rdkapica

 

Če se prav spomnim, piše na njem Pasta Fillo (v Italiji). Za razliko od listnatega testa, kjer piše Pasta Sfoglia. Bodi pozorna. Prizvajalec je Buitoni, če ti bo kaj pomagalo.

Na tistem testu iz Hoferja pa je pisalo Fillopasta oziroma tudi po nemško Blätterteig. Če se ne motim, je pisalo tudi v grščini ampak nisem siguren. Proizvajalca pa se tudi ne spomnim, žal :)  Saj pravim, samo enkrat sem slučajno naletel, takrat testo ni bilo namen nakupa.

Je pa phyllo testo v resnici grška zadeva, ne turška.

kuharamater

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. avg 2013 16:10

Med Blaetter teigom in phillo testom je razlika, blaetter teig je listnato testo, phillo pa je, kolikor vem, testo kot za baklave, torej prej sorodnik vlečenega kot listnatega. Moka, olje in sol so sestavine phillo testa, in dela se drugače kot listnato (moka in maslo sta tam glavni sestavini, pa zlaganje itd ...).

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2013 16:25

Blätterteig je listnato testo, medtem ko je Phyllo (včasih napišejo tudi Fillo) super tanko vlečeno testo. Ne predstavljam si, da bi mi uspelo doma narediti Phyllo testo pol tako tanko, kot je kupljeno. Nekaj videov je na Youtube, ampak na teh posnetkih tudi ne zgleda "prav".

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti