Pire krompir

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

tema odprta - 7. mar 2004 18:10 | ogledi: 5.532 | odgovori: 7

Ostalo mi je nekaj pire krompirja, pa me zanima na kakšne načine bi se ga dalo porabiti, da ne bom delala vedno svaljkov. Prosim za pomoč.

LP,

Uly

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

7. mar 2004 19:42

Ravno danes sem delala za kosilo krompirjeve polpete. Zmečkanemu krompirju (bilo jih je cca 12 kosov) sem dodala dva jajca, žlico kisle smetane, žlico margarine, sol, eno čebulo, narezan sir, vse skupaj premešala in za zgostitev dodala še krušne drobtine, tako da je bilo dovolj gosto za oblikovanje polpetov. Ocvrla sem jih v olju in bili so božanski. Nekaj jih je ostalo in še popoldne so bili hladni prav tako ali pa še bolj dobri.

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

8. mar 2004 10:04

Tale ideja je pa res dobra. Si čebulo prej malo popražila? Si dodala kakšno začimbo? (mislim na sol, poper, vegeto in pd.) Hvala v naprej in lep pozdrav.

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

8. mar 2004 10:32

Razmišljala sem o tem, če bi jo prepražila, vendar sem zaradi prezasedenosti štedilnika kar tako vrgla noter, pa je bilo vseeno dobro. Dodala sem seveda sol, vegete in popra pa zaradi otrok nisem, čeprav ju z možem obožujeva. Dodala sem še petršilj in malo bazilike.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

8. mar 2004 11:29

Ce mi od nedejlskega kosila ostane pire krompir, ga uporabim za vecerjo na dva nacina: 1) krompirjevi brizganci: dodam 2 rumenjaka, muskatni orescek, poper, po potrebi sol, in nabrizgam majhne kupcke na pekac. Pecem do zlatorumene barve. 2) popecen krompir s sunko in sirom: krompirju pire dodam koscke sira in sunke in pecem na nizkem ognju v teflonski posodi, dokler se sir ne razstopi in nastane na krompirju zlatorjava skorjica. LP ribica

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

8. mar 2004 11:41

V pire (npr. količina za dobro skodelico) daš malo konzervo koruze, veliko konzervo tune (v oljčnem olju), pest peteršilja in stisnjen strok ali dva česna. Premečkaš, oblikuješ polpetke, jih povaljaš v grobih krušnih drobtinah (narediš sam iz kosa starega kruha) in zapečeš v pečici pod žarom.

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. mar 2004 12:16

Še dobro, da sem vas vprašala - ideje so res odlične. Hvala, Uly

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. mar 2004 12:46

Lahko ga dodas v enoloncnico (namesto moke), ce peces kruh, ga lahko vmesas v testo- tak kruh ostane tudi dlje casa svez. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti