Kokosova sirup/esenca

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 25. avg 2013 21:22 | ogledi: 4.891 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Zanima me kokosov sirup Monin in sicer ali je namenjen le za pripravo pijač, ali se ga lahko meša tudi v testo za piškote?

Našla pa sem še tole: http://www.peki.si/trgovina/okusi/visoko-koncent

Zanima pa me, kakšne so vaše izkušnje ali z enim, ali z drugim. Oz. kaj priporočate?

 

Hvala!

 

Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. avg 2013 21:57

Seveda lahko sirup dodaš tudi v testo za piškote, kot vsak drug sirup, liker,vino ... Tale druga reč ima po moje bolj izrazit okus, kot ekstrakti, zato bi bila pri dodajanju previdna glede količne.

Izkušenj s tem drugim nimam, sklepam na podlagi opisa izdelka. 

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. avg 2013 0:17

Jaz imam nekaj teh sirupov.  zadovoljna sem z jagodo, ki je kar mocna, vendar dosti podobna dobremu siripu za delanje soka. totalno me je razocaral lesnik. Tudi ko z njim prelijem biskvit, ta nima niti malo okusa po lesniku. Se najveckrat ga dam v ledeno kavo, za sladkobo. Od banane sem tudi pricakovala mocnejsi okus. Zato pristane v cocktailih.  sama sem razmisljala o lorann aromah ze ko se jih se ni dalo dobiti pri nas, ker imajo dobre ocene. Vendar malo preglej za vsako aromo posebej, ker so baje ene cisto zgresene. Jaz bom vzela  pepermint za kaki after eight, ki nebo tako grde zelene barve kot etolova aroma. Ps a se arom ne da narediti prozornih??? Itak so same kemikalije. Ne verjamem da zelena barva prihaja od listov mete.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. avg 2013 0:19

Aja tele lorann prodajajo pri nas zelo kratek cas, vendar tudi jaz upam na kaksno oceno. Baje rabis samo kapljico na ogromno kolicino kreme.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

26. avg 2013 8:32

bannanna, glede mete in barve se motiš. Pri sočenju metinih listov dobiš zelo zeleno barvo.

Na fotki je levo sok izstisnjen iz listov poprove mete, desno pa ostanki teh listov.

 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. avg 2013 9:28

Asi videl kdaj etolovo aromo. Govorim izkljucno o tej aromi in se nic ne motiim. Barva mete je na koncu v caju, v tvojem soku ipd je prej rjava z nadihom zelene. Napram etolovi seveda.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

26. avg 2013 13:10

Etolove nisem videl, ker ne uporabljam teh arom. V bistvu sem se osredotočil na tvoj zadnji stavek, da zelena barva ne pride od listov mete.

Na sliki pa je čisti sok iz listov mete, zato je tako temen, rjava barva pa je pena, ki se naredi pri sočenju teh listov. Če pa tej tekočini dodaš (redčiš) sladkor, pa pride zelena barva.

 

Opa, vidim, da sem čisto zašel iz teme, se opravičujem, da smetim.

 

Glede Monin sirupa, pa sem tudi jaz samo probal jagodnega, drugih ne.

 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. avg 2013 15:31

Bannanna, poišči nekaj takega, je garantirano brez barve.

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. avg 2013 16:27

aha, samo bo treba od daleč naročit. bom najprej poskusila s temi 3,7 ml tekočine iz peki.si. je tudi prozorna, in baje zelo močno koncentrirana. Ker bi to uproabila le parkrat, to skupaj znese zelo malo količino esence na družinskega člana, če poje kakšno mojo after eight sladico :D tako da meni organic tukaj ne pomeni veliko.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. sep 2013 20:02

evo, sem sprobala tri arome: pepermint, chocolate hazelnut, pistacija. 

pepermint je popoln!! in tako so močne, da lahko tično maso aromatiziraš, tako da sem včeraj že delala after eight muffine. aroma je res prava in brezbarvna

pistacija ni dobra. ne  da nima okusa po pistaciji, ampak probala sem jo v kremi in je žal fej!

čokolada lešnik me spominja bolj na kakšen kavni liker. ni slaba, ne bi je pa več kupila. 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti