Nadebudni ribič

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

tema odprta - 20. avg 2013 20:29 | ogledi: 2.779 | odgovori: 6

Potrebujem nasvet: ali so ribe, ki so jih neočiščene zamrznili, še uporabne? Rekel bi, da ne, a ne bi rad ribičije v kali zatrl ...

Namreč, sin se je, medtem ko sva bila z ženo na dopustu, z znancem prvič odpravil na ribolov. Ulovil je dva kar velika ugorja in se od (očitno) prevelike začetniške vneme pozabil pozanimati, kaj naj z njima naredi. Zato ju je enostavno položil v zamrzovalno skrinjo, češ da bova že midva poskrbela za vse ostalo (najina vzgoja "sedi ena", vem).

Sicer ju bom konec tedna odmrznil, potem pa mi bo verjetno že nos sam povedal, kam sodita. Če imate kakšen predlog ali izkušnjo, bom pa vseeno vesel. Hvala.

Nomen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. avg 2013 21:15

Ne vem, na nos se zanesi, pa bo. Po moje kaj hudo ne more biti narobe.

Nič "sedi ena" za vzgojo, vesela bodita, da je sin šel na ribolov, ne glede na zdajšnjo usodo ugorjev. 

mamamia

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

20. avg 2013 21:37

Ne vem kako je stem pri ugorju, vem pa sigurno iz prve roke, da domačini-ribiči domače jadranske lignje

vedno zamrznejo še neočiščene in jih očistijo šele pred uporabo.

 

lp pat

pat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

20. avg 2013 21:50

Riba, direktno zamzrnjena iz morja je najboljša, če ni sveže- Predvidevam, da imate okoli 5 kg težkega ugorja. Ni druge, kot odmrzniti in planirati kako ga boste pripravili.Nekateri ga pečejo, dušijo, pripravljajo v brodetu.Jaz sama sem ga videla, domačini  ga narežejo na koltlete in spečejo. Ker imate kar velik kos splanirajte piknik.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. avg 2013 23:28

Kolega Nomen,ribi sta zagotovo v redu. Sam se že tudi kdaj zmrznil neočiščen ulov, pa ni bio nikoli nič slabše zaradi tega. Sicer je ugor ena od mojih ljubših rib, glava in zadni del gre brodet ( ugor je sicer obvezna sestavina pravega dalamtinskega brodeta) srednji del pa narezan na fete in pečen na gradeli, lahko tudi v ponvici. Riba za bogove. Tako,da odmrzni, očisti in veselo pripravi :)

hedonist

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

21. avg 2013 16:30

Ja, ni problema. Lahko se zamrzne neočiščena riba. Mi smo že večkrat dobili neočiščenega ugorja, pa ni bilo nobenih zdravstvenih posledic od njega.

yulchi

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

21. avg 2013 20:42

Oh, hvala bogu, torej je oče za svetom, mali pa kar brihten. Še dobro, da mu nisem še nič rekel :)

Hvala za nasvete oz. za deljene izkušnje. Brodet bo gotovo, za žar bo pa tudi najlepši del ostal. Javim rezultate in hvala vsem še enkrat.

Nomen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti