Želatina

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

tema odprta - 20. avg 2013 19:17 | ogledi: 3.975 | odgovori: 3

Prosim, če mi kdo pove iz prve roke... Na želatini  (instant oz fix) piše, da je ena vrečka za pol litra tekočine. Logično mi je, da je v gostejšo tekočino dam manj. Torej, koliko te želatine v zmes iz pol litra smetane in pol litra jogurta? Hvala.

tanasa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. avg 2013 19:24

Jaz bi dala eno vrečko in tričetrt. Ravno včeraj sem se spopadala s podobnim problemom, imela pa sem želatino v lističih. Pisalo je, da je 6 lističev za pol litra tekočine. Vse skupaj sem imela pol litra tekočine: 2,5 dl jogurta in 2,5 dl smetane. Dala sem 4 lističe želatine in se je izkazalo, da je bilo premalo.

JJ

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. avg 2013 19:51

Meni se načeloma izkaže da sta jogurt in smetana ravno tako tekoča kot voda ko gre za želatino. Razen če že smetane in jogurta ne stepem skupaj, kar pride kar trdno že samo po sebi. Tako da se držim "zapovedi" želatine, razen ko gre za kremo, ki je sama po sebi čvrsta, ampak jo želiš le še dodatno zatrditi da npr zdrži daljšo pot. Npr krema iz smetane in mascarpone sira. Ko je zraven jogurt, je pa želatine toliko kot piše. 

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. avg 2013 20:14

Jaz bi dala 2 vrečki..saj imaš liter tekočine...sploh če je želatina fix...

lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti