Usnjeni copati

nika555  

član od: 2.11.2010

sporočila: 15

tema odprta - 20. avg 2013 18:52 | ogledi: 6.180 | odgovori: 11

zanima me kako se spopasti z težavo katero imam

kupila sem nove usnene copate in sedaj ko zašvicam ali grem podtoš ko so copati mokri oodajajo rdečo barvo in posledično imam vse podplate rdeče. kaj naj naredimm da ne bodo oddajali barve  

nika555

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. avg 2013 19:21

Ne vem če obstaja kakšna rešitev, usnje pogosto pušča barvo - to piše tudi na usnjenih čevljih.

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. avg 2013 19:31

Jaz bi si dobro obrisala noge, jih posula s talcom in obula nogavičke. Če tega ne maraš, moraš imeti kaj plastičnega. Mislim, da ni druge. Ali pač?

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. avg 2013 21:51

MIslim, da ne bo nič drugega, kot se sprijaznit s tem. Pozimi nosim Uggs copate, pa sem naletela na tele Uggse, jih kupila in so barvali, pa se mi noga v njih ni nič potila. Sem se pač morala sprijaznit z njimi. Enkrat sem imela neke nepodložene semiš čevlje, bili so oranžni in so spuščali barvo kaki dve leti. Potem sem enkrat ugotovila, da ne barvajo več. Tudi niso bili poceni marke. 

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. avg 2013 23:15

Če usnejeno obuvalo barva, potem ni rešitve. Nasvet, da jih polakiraj z lakom za lase, ni uporaben. Lahko nosiš nogavičke, vendar je lahko videti hecno. 

Obstaja pa najbrž hujši problem: kako spraviti barvo za usnje, torej kožo z noge. Ker so mi barvali usnjeni čevlji sem imela črne nobe, črne nohte in sem si pomagala s šmiržajfo ( pojma nimam, kako se ji dejansko reče), limono in celo varekino. To je bilo hujše od dejstva,da sem morala vreči krasne Pekove čevlje v smeti. 

F r i n a

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. avg 2013 6:30

Imam take semiš usnjene hišne copate - drsalke jim rečemo pri nas. Tako kot pravi Nika so barvale noge, nogavice.... in tega ni bilo skoraj mogoče spraviti stran, še posebej s svetlih nogavičk. Potem pa sem jih po nesreči polila in seveda tudi v stroju oprala. Od takrat seveda niso več tako intenzivno vinsko rdeče barve, barvajo pa tudi ne več. Ne vem kakšni so ti tvoji copati in ali so primerni za tak postopek ter ali si pripravljena tvegati lepoto za uporabnost, sicer jih boš morala ponositi skupaj z nogavičkami, pa še pri teh pazi, da bodo take barve, da jih morebitna obarvanost od copat ne bo uničila.

Pri čevljih, ki ob nošnji oddajajo barvo, tudi če se nam noge ne potijo pretirano, je to zelo zelo zoprno in ne poznam pravzaprav recepta, kako se tega znebiti. Po moje gre za to, da nekaj ni v redu z barvanjem usnja oz. s fiksiranjem barve.

tedyka

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

23. avg 2013 23:22

Tudi jaz menim, da bi bilo dobro, da jih opereš. Da bojo utrpeli čimanjše spremembe jih operi na programu, za zavese. V času, ko je najbolj vroče se jaz spravim prati hišne copate in natikače, ter tudi superge. Vse kar je iz usnja, obesim kolikor je možno v senco, da ne postanejo pretrdi. Kakšna kapljica eteričnega olja čajevca ali pa kafre, v predalček za spiranje deluje razkužilno pred glivicami, pa še neprijetn vonj je tako odpravljen.

slivovi cmoki

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. avg 2013 9:18

enkrat sem zasledila nasvet da se cevelj znotraj posprica/namaze s sredstvom za impregnacijo, ce to drzi pa nisem poskusila.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

nika555  

član od: 2.11.2010

sporočila: 15

26. avg 2013 18:42

hvala za nasvete bom poiskusila :) 

nika555

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

26. avg 2013 19:49

Glede sredstva za impregnacijo imam eno slabo izkušnjo. 2 leti nazaj, ko sva bila z možem na Šuštarski nedelji, mi je na stojnici z obutvijo, pošrical povrhu moje superge. Z namenom, da se prepričam o kvaliteti impregnacijskega sredstva. Čez čas, ko sva še hodila, mi je postajalo v noge vse bolj mrzlo, tako, da sem pričela, možu sitnariti, da greva domov. Neprijeten občutek, kot, da sem imela superge brez podplata in, kot, da sem bila brez dokolenk. Pred špricanjem me v istih supergah ni zeblo v noge, po špricanju, me je zeblo v noge.

Ko sem prišla domov in sezula soperge, je bilo suho, ravno tako sem imela dokolenke suhe, prste in podplat pa mrzle.

Če bi imela v supergah vložek za čevle, tiste z alufolijo in bombažem, ugibam, morda ne bi doživela te neprijetnosti. Samo v čevljih, ki imajo zelo tanek podplat in v čevljih ter škornjih, ki jih nosim pozimi, imam zelo rada vložek z alufolijo in se zelo dobro počutim.

Lp



slivovi cmoki



Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 26. 2013 19:50

Sporočilo je spremenil(a) slivovi cmoki dne 26. 2013 19:51

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. avg 2013 21:07

Emmm..... ugibam, pa ne uganem, kaj naj bi to imelo s špricanjem superg. Te je pač zeblo, se zgodi. Pa zanesljivo ne zato, ker bi imela suhe noge, saj nisi povodni mož (saj poznaš Malega povodnega moža, a ne? Tistega, ki ga je napisal Ottfried Preussler? Ta je hudo zbolel, ko je staknil suhe noge.)

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti