Sušeni paradižniki

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

8. mar 2004 11:03

Škoda da Ste vrgli stran posušene paradižnike, jaz sem jih zmlela v mlinčku za kavo. Imam tak mlinček samo za začimbe. Sedaj ta prah uporabljam,kadar potrebujem barvo ali pa okus paradižnika. Zelo lepo se obnese. Probajte drugič. Enako naredim s suhimi gobami in jih imam za dodatek k krompirjevi juhi ali kaki omaki. Pa lep pozdrav Marinka

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

8. mar 2004 13:40

Zanima me, če je potrebno sušene paradižnike pred uporabo v kuhi poprej namočiti, če jih nisem vlagala v olivno olje. A jih lahko še sedaj vložim skupaj s sirov v olivno olje ? A se bo navzlelo njihovega okusa ? Lp, Simona

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. mar 2004 17:13

Moji paradižniki, ki seveda niso bili preveč trdi (shranila sem jih v zamrzovalniku), ne potrebujejo predhodnega namakanja. Ker so dovolj mehki. Ko delam paradižnikovo ali podobno omako, jih narežem na drobne rezine in jih dodam. Vedno super izpade. Res pa je, da niso preveč trdi. O "vlaganju" v olivno olje pa nisem tako prepričana. Pravzaprav imam slabo izkušnjo. Nekoč sem dala feta sir v olivca, vendar je na žalost splesnelo. Ne vem zakaj. Sem pa že poskusila italijanski sušeni paradižnik v olivnem olju in bilo je božansko. Tudi sama bi ga rada pripravila, vendar nočem tvegati, ker je škoda paradižnika. In zato ga rajši dam v zamrzovalnik.

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

12. mar 2004 15:12

No, sedaj bom vedela. Ali jih manj posušim ali zmeljem. No, bolje bo manj posušiti, saj sem hotela tiste paradižnike v začinjenem oljčnem olju. Hvala, Fani

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

1. avg 2005 9:59

Kaj pa, če posušen paradižnik vložim v navadno olje? Bi bilo kaj narobe? Toliko sem že poskušala z olivnim oljem, pa se v naši družini nikakor ne "prime". Jedi, ki so bile tako pripravljene, so ostajale, zato sem prenehala delati z njim. Žal... LP, Stanka

hercul  

član od: 27.11.2009

sporočila: 13

10. sep 2012 23:21

...seveda ne bi bilo nič narobe! Oljčno olje je samo veliko bolj zdravo in zelo paše k paradižnikom, seveda pa ne vsem!

Bistveno je, da so v olju, ker je konzervans. Uporabite olje, ki vam ustreza...

hercul

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti