Kje naročiti torto

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

tema odprta - 16. avg 2013 11:57 | ogledi: 17.649 | odgovori: 6

Pozdravljeni, v mesecu septrmbru bomo imeli praznovanje (50) in potrebujem torto. ostalo pecivo bom pekla sama,  torte pa ne bom mogla lotiti. zanima me, kje v bližini Zasavja, Laškega ali tudi Celja bi lahko naročila res dobro torto (čim bolj domača, ne "umetna"). ja, pa bo cca 55 ljudi.

Hvala za informacije

 

laik

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. avg 2013 13:37

Ne morem ti svetovati, ker niti ne poznam Zasavja,še manj pa poznam tvoj okus. Ampak ker vem, da kar je všeč meni, ne bo nujno tudi tebi (in obratno), je tako iskanje nasvetov lahko precej delikatna zadeva in v skrajnem primeru tudi nepopravljiva brca v temo. Zato bi ti svetovala, da v naslednjih par tednih načrtno narediš nekaj izletov po okolici in se resno lotiš testiranja slaščičarn, pekarn, gostiln in kmečkih turizmov - in ko najdeš nekaj, kar ti je res všeč, preprosto vprašaš, ali bi ti bili pripravljeni to isto reč speči v komadu za 60 ljudi. V večini primerov se takih naročil nikjer ne otepajo.

 

Sonja

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

16. avg 2013 13:44

Najboljše je vprašati nekoga (domačega - prijatelja, znanca), za katerega veš, da ima podoben okus kot ti in tak nasvet lahko jemlješ resno. Drugače pa kot je rekla limnol, okusi in zahteve so različni, tako da ni nujno, da dobiš dobro priporočilo :) Pa veliko sreče! 

vanilia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. avg 2013 14:46

Res dobre torte imajo v Rimskih termah, ki čisto ustrezajo tvojim koordinatam. Povprašaj, beseda ni konj, če ti jih naredijo. Še bolje: zapelji se tja, med 14. in 16. uro so torte še ugodnejše cene in kakšno preizkusi. So precej nekonvencionalne, zdaj je pri njih svetovalec za kuho gospod Oseli.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. avg 2013 14:53

Jaz bi se na okus gospoda Oselija popolnoma zanesla, ta definitivno zna postreči gurmana!

Sonja

gercar  

član od: 10.6.2009

sporočila: 35

23. avg 2013 21:56

Na kmečkem turizmu Nemec v Sedražu imajo eno svojo domačo cukrpekarco s katero se kar pohvalijo.

Njena višnjeva torta je bila čudovita. Koliko domačo pa bi rada imela to torto, ker ekstravagantne in tudi seveda cenovno olala naredijo tudi pri Martinu v Trbovljah.

Natalija

gercar

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

29. mar 2016 9:32

Iščem dobro,otroško torto,Ljubljana ali  okolica ali na relaciji Ljubljana Velenje(ker bo iz Ljubljane "potovala") v smeri Velenje.Ali,pa če katera v tej okolici peče torte. Če je možno,iščem pol pol.Torej pol čokoladno pol sadno. Če katera peče za prodajo,prosim,če se mi javi na ZS.Torto potrebujem v petek,najkasneje v soboto dopoldne.

Za namig in nasvet hvala v naprej.



ultranova

Sporočilo je spremenil(a) ultranova dne 29. 2016 09:32

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti