Kulinarična klasifikacija rib

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2013 15:14

Zzak, primerjati rbe direktno z ribiške ladje v Istri, Kvarnerju in Dalmaciji z ribami iz Eleclerka je bogokletno in s takimi tezami se mi ne zdi vredno izgubljati besed. Losos me ne gane, ne da ga ne maram ampak le redko posežem po njem, pa še takrat po dimljenem. Svežega mi ni treba iti iskat na Aljasko je Škotski povsem dober ampak ,kot sem rekel malokdaj je na mojem krožniku. Tune pa je v Jadranu itak dovolj, zadovoljim pa se tudi z kakšno dobro palamido. Ja, nekako rešujem problem svežih rib in svojih načel.

Pa še to: včasih , pred nekaj leti, je bilo potrebno v Eleclerku čakati za ribe ohoho dolgo, tudi do ene ure, zdaj pa vrste skora da ni več. Ti to kaj pove ? Pa tudi duh je tam okoli povsem drug, kot je bil, če pa že kaj kupiš pa si vedno znova razočaran zato ne mi več govorit o njem .

hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. sep 2013 16:04

Johanna je napisal/a:

Mislim, da je napočil trenutek, za srečanje: limnol-hedonist, in podobno misleče druščine, tako enega kot drugega.

Če dovolite, za lokacijo srečanja predlagam, gostilno člana naše kulinarike - GULIVER, ki v svoji ponudbi med ostalim, ponuja tudi sveže ribe.

 

http://www.kulinarika.net/lokali/gostilna-guliver/

 

Če ob prijavi poveste iz katere teme "patroni" ste, ne dvomim, da nebi bili odlično postreženi, tako eni kot drugi.



Johanna

 

" ... da nebi bili odlično postreženi ..."

 

Med tednom vas s hrano postrežemo do polnoči.

 A  nas bodo postregli (in skupaj s kakšno hrano, me zanima ) ali  nam bodo postregli?

Vedno, ampak res vedno dobim ošpice, ko v lokalih ali reklamah preberem, da NAS bodo postegli, ali da bodo POSTREGLI GOSTE, namsto da NAM bodo postegli in da bodo GOSTOM postegli. Guliver seveda ni edini lokal, ki dela to napako, velika večina jih. Mi gre na smeh, ko se vidim, kako me nesejo krožniku, da me postrežejo

 

O tej debati pa ne bi, ker ga ni bolj gluhega od tistega, ki sicer sliši, pa noče slišat.



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2013 16:06

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2013 16:07

hedonist je napisal/a:

 Svežega mi ni treba iti iskat na Aljasko je Škotski povsem dober 



hedonist

 

Primerjati enega in drugega je kot če bi primerjal jabolka in hruške. NI čudno, da ti ni do lososa. Ker Škotski ni kaka posebna sreča, lososa z Alaske v SLO nisem zasledila, sem ga pa iskala. Kot rečeno, je edina riba, za katero me ne morejo nategnit in mi podturit kaj drugega (recimo gojene ali atlantske).

Aja, sashimi tuna je tudi razpoznavna.  



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2013 16:48

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. sep 2013 16:46

Jaz pa prisežem na vaški ribnik, vi pa kakor hočete?

ežoj

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. sep 2013 17:01

mamamia je napisal/a:

Johanna je napisal/a:

Mislim, da je napočil trenutek, za srečanje: limnol-hedonist, in podobno misleče druščine, tako enega kot drugega.

Če dovolite, za lokacijo srečanja predlagam, gostilno člana naše kulinarike - GULIVER, ki v svoji ponudbi med ostalim, ponuja tudi sveže ribe.

 

http://www.kulinarika.net/lokali/gostilna-guliver/

 

Če ob prijavi poveste iz katere teme "patroni" ste, ne dvomim, da nebi bili odlično postreženi, tako eni kot drugi.



Johanna

 

" ... da nebi bili odlično postreženi ..."

 

Med tednom vas s hrano postrežemo do polnoči.

 A  nas bodo postregli (in skupaj s kakšno hrano, me zanima ) ali  nam bodo postregli?

Vedno, ampak res vedno dobim ošpice, ko v lokalih ali reklamah preberem, da NAS bodo postegli, ali da bodo POSTREGLI GOSTE, namsto da NAM bodo postegli in da bodo GOSTOM postegli. Guliver seveda ni edini lokal, ki dela to napako, velika večina jih. Mi gre na smeh, ko se vidim, kako me nesejo krožniku, da me postrežejo

 

O tej debati pa ne bi, ker ga ni bolj gluhega od tistega, ki sicer sliši, pa noče slišat.



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 22. 2013 16:06

 

, me je že strah odpreti kulinariko...

Upam, da bo vsaj limnol milostna...

Ah, pa kaj, važno da se dogaja...

Johanna

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. sep 2013 17:05

ežoj je napisal/a:

Jaz pa prisežem na vaški ribnik, vi pa kakor hočete?



ežoj

 

Ežoj,  , saj bi komentirala, pa ne upam...

Johanna

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. sep 2013 17:46

Johanna, po duši sem pacifist, tako da nič ne skrbi. Po mojem ima ežoj čisto prav. Ni ga čez domači ribnik in čez dobro ribo vsaj enkrat na teden. Saj ima vendar prava domača kuhinja v nujnih primerih vedno pri roki dovolj tekočih zadev za pomirjanje situacije, take ali drugačne.

Sonja

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

22. sep 2013 18:24

limnol je napisal/a:

. Saj ima vendar prava domača kuhinja v nujnih primerih vedno pri roki dovolj tekočih zadev za pomirjanje situacije, take ali drugačne.



Sonja

 

 , no coment. Bo že Ežoj pokomentiral, če bo potrebno...

Pacifist - mi navadni razumemo bolj na - humanist. Se vidi, limnol, da si dohtarca...

 

 

 

Johanna

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

22. sep 2013 18:47

Ja Mamamia, tisto o gluhem drži kot tudi tisto, da se ne prepiraj z bedakom, ker te potegne na isti nivo in ker ima več izkušenj te porazi.

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. sep 2013 18:47

Jaz mislim, da je Ežoj eden bolj kompetentnih za ribe in sicer iz dveh razlogov: Prvič: dvomim, da jih kdo poje več od njega in drugič: dokazano je najbolj zdrave ribe. Sardelce, sardoni , girice so ene najmanjiših rib in kot take hrana drugim ribam. Večje ribe vsebujejo več težkih kovin( prosim lepo, to sem že večkrat prebrala, ne se jezit name), zato so menda še najbolj priporočljive male ribe. Včasih sem imela sardele skoraj najrajši, zdaj pa niti ne. Večkrat kaj kupim, a nimam pravega veselja z ribami. Ribarnica na tržnici ni več kar je bila, v Leclerc ne hodim dosti. 

 

Johanca, sicer nisem dohtarca, a pacifist ni enako humanistu. Je pa podobno, no, če nismo preveč natančni.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti