Kulinarična klasifikacija rib

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. avg 2013 21:13

OK, prinesem nože Haiku, ribe ,divjake, nikakor gojenih, skuham in vas razvajam.... zdej je treba samo še dločiti lokacijo, datum in uro, čakam predloge .

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

19. avg 2013 21:36

Se pridružujeva..moj prinese eno ribico,ma tisto svinjsko,zavito v črevo,staro 8 mesecev..jaz pa zarolane sardele...1.klasa,divjaki...

Vrtejbenka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. avg 2013 4:33

Ravno ko se mi je zdelo, da mi je ta debata odprla oči, sem trčil ob isti problem pri mesu. 

Po vseh razlagah v tej diskusij, sem sklenil postati lovec in si poiskati svojo porcijo divjega 

mesa. Domačemu ne zaupam več, saj je tudi domače - gojeno.


Miroslav Vulović

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. avg 2013 6:01

hedonist, nič ne bo, tako kot si si zamislil. kje si upamo priti na srečanje v tako razgreti atmosferi, ti pa prideš oborožen s poezijskimi noži.

Jaz predlagam, za prvo srečanje, ribjo restavracijo na tromostovju, zaužili bomo tist kaj imajo, ma gar gojeno, ti pa boš razlagal zraven, kolk da je vse ogabno in neužitno.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. avg 2013 10:22

Ribarnica, ki sem je bila vajena še iz mladosti, je danes le bleda podoba same sebe. Mene skoraj ne vidi več.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. avg 2013 18:36

ja, pocakajte, pa ne brez mene!

Se ravno potikam ob Severnem morju, tako da sem zdaj lahko kvecjemu v duhu prisotna - razen, ce je to dovolj.

Lepe pozdrave vsem!

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. avg 2013 19:34

Bomo počakali, kar uživaj!

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. sep 2013 12:46

No,povprašam tu naše ribopoznavalce kaj oni menijo o zamrznjenih ribah.Ta mesec se Novi Gorici odpira nova deliktesna trgovina,kjer naj bi bil med drugim tudi velik izbor zamrzjenih rib,morskih sadežev in podobnih čudes.

Na njihovi spletni strani sem prebrala,da so njihove zamrznjene morske dobrote boljše kot sveže kupljene v ribarici.To pa zato,ker so že na ladji takoj sveže zamrznjene,dočim v ribarnici pa lahko dobimo par dni staro svežo ribo.

In sedaj?

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. sep 2013 16:41

Če so ribe zmrznjene res sveže in če med transportom in skladiščenjem ni prišlo do odtaljevanja, potem so lahko čisto v redu, boljše od nezmrznjenih, ki par dni čakajo na veletržnicah na prodajo. Če so bile pa vmes malo odtaljene pa spet zmrznjene pa spet malo odtaljene pa ...itd., potem pa ne bodo kaj prida. Kolikor se da si jih dobro oglej, preden jih kupiš - veliko zmrznjenega kondenza v vrečki je znak, da se jim raje ogni. Če so pa kosi lepi in brez "ivja", ni treba skrbeti.

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. sep 2013 16:48

Teorija' da je zmrznjena riba boljša od sveže je še ena super natega za naivne potrošnike. Ampak če temu verjamete le verjemite, ker ravno na tej večini odlično služijo trgovske verige in pretkani posamezniki .Sicer pa poznam to firmo, ima v Lj tudi en shop in ne boste verjeli, pri njih celo kdaj kaj kupim, samo ne rib .

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti