Prekvalifikacija za slaščičarja

nivess  

član od: 29.10.2012

sporočila: 4

tema odprta - 15. avg 2013 15:27 | ogledi: 9.320 | odgovori: 8

Živjo.:) videla sem, da je nekaj forumov o tej temi že odprtih, ampak nisem dobila nobenih konkretnih odgovorov, zato odpiram novega.:)

 

Sem študentka pedagošle fakultete, saj me delo z otroki zelo veseli, ampak vem, kako težko je danes dobiti službo, še posebno brez vez. Poleg faksa doma zelo veliko pečem, v čemer zelo uživam, in to me je pripeljalo do tega, da vedno bolj razmišljam o prekvalifikaciji v slaščičarko. Malo sem brskala po internetu (klicala nisem še nikamor, ker se nameravam vpisati šele naslednje leto), ampak na vseh straneh sem zasledila samo informacije o srednješolskem šolanju, ki za poklic slaščičarja traja 3 leta. Ali ima mogoče kdo informacije oz. izkušnje s prekvalifikacijo v ta poklic? Ali vse trajajo tri leta, ali je izredno izobraževanje kaj krajše? Želela pa bi jo opravljati v Ljubljani.:)

nivess

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. avg 2013 16:25

O tem ti bodo prav vse vedeli povedati na srednji živilski šoli, kjer izbražujejo peke in slaščičarje. Tudi če programa za odrasle ni pri njih, zanesljivo vedo, kje se lahko izobražuješ po svojih željah.

Pa srečno!

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. avg 2013 16:26

Pravi naslov zate je tukaj. Vedno je najbolje piozvedovati tam, kjer izobraževanje poteka.

rimljanka

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

15. avg 2013 16:51

Na BIC v Ljubljani se lahko 3 letni program Slaščičar (izobraževanje odraslih) lahko opravi tudi v 1 letu.  V kolikor pač opraviš vse obveznosti. Gospe v referatu so zelo prijazne in ustrežljive, tako da kar pokliči.

Če te zanimajo podrobnosti in osebne izkušnje, lahko nadaljujema po ZS.

 



Pecenka

Sporočilo je spremenil(a) Pecenka dne 15. 2013 18:34

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

18. avg 2013 7:08

Pa ne mislit, da je iskanje službe v slaščičarskem poklicu kaj lažje, no, razen če želiš odpreti svoje podjetje... 

Drugače pa sem jaz poleg študija hodila na BC Naklo, vse skupaj je trajalo 2 leti. Polovica predmetov se je priznala že od prej, tako da sem hodila cca. 1x-2x na teden. Mi je bila pa več ali manj zanimiva predvsem teorija o prehrani, na praktičnem delu ni bilo nič novega, nobenih presežkov, jaz osebno sem bila zelo razočarana. Sploh glede na to, da ni ravno poceni, če hodiš iz lastnega veselja in ne preko zavoda za zaposlovanje.

*Alisha*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. avg 2013 10:58

*Alisha* je napisal/a:
 Sploh glede na to, da ni ravno poceni, če hodiš iz lastnega veselja in ne preko zavoda za zaposlovanje.

 O, a prek Zavoda je pa poceni? Za koga? Zate morda, za davkoplačevalce pa prav gotovo ne.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. avg 2013 11:46

Če misliš resno, bi jaz svetovala izobraževanje na živilski šoli. Vsa dodatna izobraževanja na tečajih in seminarjih so pa samo dobrodošlo dodatno izpopolnjevanje. Ker danes je že tako, da v NOBENEM poklicu, če ga jemlješ resno, ni izobraževanja konec, ko dobiš v roke spričevalo. Ravno nasaproton: takrat se resnično učenje šele začne in se nikoli ne neha.

Sonja

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

19. avg 2013 11:20

Se opravičujem, rimljanka, sploh ni bilo tako mišljeno. Vem, da isto stane izobraževanje tako mene, kot tudi zavod, samo da pač v prvem primeru plačam jaz direktno, v drugem pa plačajo drugi zate. Kakorkoli, sem predvidevala da bo nivess plačevala sama, tako da sem samo hotela reči, da ni ravno poceni, je treba malo premisliti prej, če se ti izplača- sama bi precej bolj premislila in se pozanimala, če bi bila še enkrat na istem mestu.

*Alisha*

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. avg 2013 11:28

Vem, da stane in vem, da ni vsakomur lahko spraviti skupaj denarja za šolnino. Ampak glede na to, kar je napisala nivess, gre za poklic, ki si ga res želi, se pravi, da ima veliko možnosti, da v njem tudi zares uspe. Se pravi - bo se izplačalo, samo korajžno naprej.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti