Bio sladka smetana

dina76  

član od: 19.7.2011

sporočila: 1

tema odprta - 8. avg 2013 17:23 | ogledi: 4.333 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

ima kdo izkušnje s sparovo bio smetano? Danes sem pekla torto in ko sem stepla smetano je bila normalna na videz ampak ima malo kisel okus kot kisla smetana. Hm, ne vem... Ko sem jo zmešala z ostalo kremo je okus odličen. Prvič v življenju pečem torto pa še za sinkov prvi rojstni dan je, ampak sedaj sem pa malo v dvomih če jo sploh naj ponudim.Kaj pravite vi?

dina76

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. avg 2013 17:47

Če hočeš vse bio, se sprijazni s tem, da se neobdelana smetana poleti pač prej skisa. To je zaradi bio bakterij v bio kravah.

Sicer se načeloma pri pokvarjenih mlečnih stvareh to pozna na okusu; če je res samo kisla, najbrž še ni sile, ampak če malo pogreni, jo pa le raje vrzi stran. Seveda pa tega ne opaziš, če zdaven daješ sladkor, sadje  ali korkoli drugega z močnim okusom. Jaz bi vseeno bila raje previdna, pobralo že ne bo nikogar, ampak neko veselje pa tudi ni hodit ponoči bruhat.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. avg 2013 19:24

V kremah bo najbrz super, pa se malo osvezila. Le kot okras na torti si je ne predstavljam kisle..

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

9. avg 2013 7:00

Osebno imam odlične izkušnje z njo, le da je pač zelo vroče poletje... Julija sem naredila 10 tort (7 klasičnih in 3 presne), pa sem morala delati ali zgodaj zjutraj ali pozno zvečer ali pod klimo in še to vsak korak posebej. Ampak rezultat odličen, za okras sem dodala vegi krem fix in se je vse lepo obdržalo. Sem pa imela smetano dva dni prej v hladilniku, vzela ven in takoj uporabila. Pač poletje;) 

Pri bio in podobnih alter zadevah vedno pogledam s čim je sladkano - če je kakšno umetno sladilo, je okus res zanič. Zadnjič se mi je to zgodilo z neko riževo smetano... Še jaz nisem mogla jesti

Titikaka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. avg 2013 8:41

Pa kako so lahko bio in alter stvari sladkane z umetnimi sladili??????

Pri mlečnih zadevah ne moreš pogrešiti: če je okus in vonj v redu, potem lahko ješ. Če je malo kislo, lahko tudi ješ. Če je pa grenko in zaudarja, pa vrži stran - ne glede na bio ali ne-bio. Če je pa mlečnim zadevam dodano še kar koli drugega (sladkor, sadje, arome, kot na primer v sadnih jogrutih ali mlečnih kremah), potem se je pa bolje zanašati na rok uporabe, ker ni nujno, da se okus res zazna.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

9. avg 2013 9:37

Jaz sem jo že tudi 2 krat kupila, in je bila zanič. Vrgla sem jo stran, ker je bila na vrhu  že plast ločene maščobe, spodaj pa mleko. Ko sem jo poskusila je bila malo kisla.

Drugače to smetano kupim če kuham karamelo, ker ima tak zelo naraven maslen okus. Torej razen teh dveh dogodkov sem z njo zadovoljna. Za stepanje pa kupujem Alpsko od Ljubljanskih mlekarn. Oziroma tisto šparovo v roza embalaži, ki je ista.

Vesnuska

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

9. avg 2013 10:15

Na žalost bio - alter izdelki niso vedno to, kar bi lahko bili, je treba vedno brati deklaracije. Sem bila tudi sama razočarana, ampak potem se pač sprijazniš s tem, kupiš, kar je v redu, ostalega pa ne. Pri ne-bio pa je to tako ali tako pravilo;)

Titikaka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. avg 2013 10:28

Ne gre za to, kaj bi lahko bili - za bio izdelek se točno ve, kaj MORA biti. Alter je alter, tam je  tako ali tako trdna vera glavna.

Mi pa tudi ni čisto jasno, kako lahko ima v Sloveniji hrana, ki je bila pripeljana nekaj 1000 km daleč, še vedno oznako bio oziroma eko, na primer bio banane ali bio kakakv iz Ekvadorja ali kaka bio zelenjava iz Argentine. Kdor res da nekaj na naravi prijazno bivanje, ne bo česa takega nikoli kupil.

Ampak to je že predaleč stran od teme.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. avg 2013 14:50

limnol je napisal/a:

Pa kako so lahko bio in alter stvari sladkane z umetnimi sladili??????

LImnol, ti pa res ne razumeš, noooooooooooo

rimljanka

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

9. avg 2013 15:36

Vesnuska je napisal/a:

Jaz sem jo že tudi 2 krat kupila, in je bila zanič. Vrgla sem jo stran, ker je bila na vrhu  že plast ločene maščobe, spodaj pa mleko. Ko sem jo poskusila je bila malo kisla.

Drugače to smetano kupim če kuham karamelo, ker ima tak zelo naraven maslen okus. Torej razen teh dveh dogodkov sem z njo zadovoljna. Za stepanje pa kupujem Alpsko od Ljubljanskih mlekarn. Oziroma tisto šparovo v roza embalaži, ki je ista.



Vesnuska

 

Podpis na zadnji stavek.

ursiii

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti